„Przerażające karykatury miłości”. Kazanie w bazylice św. Brygidy w Gdańsku

Arcybiskup ocenił, że „potrzebny jest ciągle wyraźny głos Kościoła” (fot. PAP/Adam Warżawa)

Gdzie lekceważy się sprawiedliwość społeczną, gdzie się przedstawia coraz to bardziej przerażające karykatury miłości, tam w trop za tym wszystkim idzie łamanie najbardziej podstawowych praw osoby ludzkiej – powiedział w piątek w Gdańsku metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Nie będzie śledztwa w sprawie słów arcybiskupa Jędraszewskiego

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie fragmentu homilii wygłoszonej przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Hierarcha w...

zobacz więcej

Hierarcha wygłosił kazanie w bazylice św. Brygidy w Gdańsku podczas mszy poprzedzającej konferencję organizowaną przez Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności oraz NSZZ „Solidarność”, pt. „Solidarność: od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy”. Dwudniowe seminarium odbędzie się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

– Gdzie nie ma obiektywnych wartości, gdzie nie ma prawdy, gdzie lekceważy się sprawiedliwość społeczną, gdzie się przedstawia coraz to bardziej przerażające karykatury miłości, tam w trop za tym wszystkim idzie łamanie najbardziej podstawowych praw osoby ludzkiej, także praw pracowniczych – powiedział abp Jędraszewski.

Arcybiskup ocenił, że potrzebny jest ciągle wyraźny głos Kościoła. – Głos, który niekiedy staje się głosem męczennika, jak to było w przypadki patrona Solidarności błogosławionego księdza Jerzego – dodał.

źródło:
Zobacz więcej