RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tajemniczy napój na sesji gminnej. Wójt: Sołtysi wiedzą, co powinni zrobić

„Czy tam był alkohol, głowy bym nie dał, dowodów nie mamy i raczej nie będziemy mieć” (fot. YouTUbe/hej.mielec.pl TV)
„Czy tam był alkohol, głowy bym nie dał, dowodów nie mamy i raczej nie będziemy mieć” (fot. YouTUbe/hej.mielec.pl TV)

Jeśli to był alkohol, to sołtysi wiedzą, co powinni zrobić. Ale to ich decyzja, nie chcę za nich odpowiadać. Czy to żart, czy prowokacja? Film daje do namysłu, że zachowanie odbiega od przyjętych norm. To jest naganne i nie do przyjęcia – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info wójt gminy Borowa Stanisław Mieszkowski. Lokalne media ujawniły, że w trakcie sesji rady gminy sołtysi mogli spożywać alkohol.

Wódka na obradach rady gminy? Opublikowano jednoznaczne nagranie

W trakcie obrad Rady Gminy Borowa sołtysi mogli spożywać alkohol – tak twierdzi lokalny portal, który publikuje nagranie, w trakcie którego widać,...

zobacz więcej

Lokalny portal z Podkarpacia opublikował nagranie, na którym w trakcie obrad rady zebrani tam sołtysi pili bezbarwną substancję. Napój rozlano do szklanek, zebrane osoby dolały do nich soku i szybko wypiły.

„Wszystko to wygląda jak degustacja napoju alkoholowego! Trudno – na podstawie samego nagrania wideo – to jednoznacznie orzec, bo zawsze pozostaną wątpliwości co do zawartości tajemniczej butelki, ukrywanej pod stołem” – donosi portal.

W rozmowie z portalem tvp.info wójt gminy Borowa komentuje zachowanie sołtysów; mówi też, że jeśli spożywali oni alkohol, powinni zrezygnować z pełnionych funkcji.

Jak mówi wójt Mieszkowski, w tej feralnej sesji brał udział jako gość, siedział na prezydium rady. – Ja nie byłem świadkiem tych zdarzeń, bo siedziałem daleko na sali, przy stole prezydialnym – tłumaczy.

Wałęsa krytykuje wszystkich. „Kosiniak-Kamysz jest niebezpieczny, ugryzł mnie w rękę”

Podałem Kosiniakowi-Kamyszowi rękę, a on mnie ugryzł. Stracił więc moje zaufanie. To mądry człowiek, ale bez żadnego doświadczenia. Dlatego jest...

zobacz więcej

– Wszystkim zasady zachowania są znane, dobre obyczaje. Natomiast przeglądając, czy to żart, czy prowokacja, czy faktycznie tam był alkohol… Film daje do namysłu, że zachowanie odbiega od przyjętych norm. To jest naganne i nie do przyjęcia. Mogę zapewnić, że sołtysi wyciągną wnioski na przyszłość – mówi nam wójt.

Dalej dodał: „czy tam był alkohol, głowy bym nie dał, dowodów nie mamy i raczej nie będziemy mieć”. – Nikt nie miał tam wrażenia, że oni byli pod wpływem; a co oni pili, nie będę się na ten temat wypowiadał – mówi.

Opowiada też, że gdy dowiedział się o tym z mediów, zdenerwował się. – Co ja mogę? Nic nie mogę. To osoby publiczne, wybrane przez mieszkańców; może chcieli zażartować – zgaduje.

Na pytanie, czy przedstawione na nagraniu osoby pijące tajemniczy płyn powinny ustąpić z pełnionych funkcji wskazał, że „to indywidualna decyzja każdego”.

– Jeśli to był alkohol, to wiedzą, co powinni zrobić. Ale to ich decyzja, nie chcę za nich odpowiadać. Można się wytłumaczyć, tylko czy to był alkohol? – mówił i dodał, że sołtysi nie mają żadnej przynależności partyjnej. – To będzie lekcją nauki na przyszłość – zapewnił Mieszkowski.

Próbowaliśmy się skontaktować z przewodniczącym rady gminy. Miał wyłączony telefon.

Jeden z użytkowników Twittera opublikował informację ze stron gminy o tym, co było ustalane na obradach rady.

źródło:
Zobacz więcej