Ekspert: Grodzki kojarzy się bardziej ze światem nauki, a nie polityki

Grodzki jest kandydatem opozycji na marszałka Senatu (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Tomasz Grodzki jest politykiem mało rozpoznawalnym, jego karierę polityczną należałoby podbudować - ocenił w rozmowie z portalem tvp.info politolog dr Bartłomiej Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego. W ostatnich latach z powodu długu zarządzanego przez Grodzkiego szpitala, polityk był skonfliktowany z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego.

Schetyna: Tomasz Grodzki kandydatem KO na marszałka Senatu

Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej jest kandydatem na marszałka Senatu. Bogdan Borusewicz jest rekomendowany przez KO na wicemarszałka Senatu...

zobacz więcej

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna poinformował, że Tomasz Grodzki (KO) jest kandydatem na marszałka Senatu. Decyzja zapadła po uzgodnieniach z liderami PSL i SLD.

Kandydaturę skomentował w rozmowie z portalem tvp.info dr Bartłomiej Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego.

– Wydaje się, że to kandydat odnajdujący się bardziej w świecie nauki, a nie polityki – ocenił Biskup. – Nie jest kontrowersyjny, to raczej kandydat koncyliacyjny – dodał.

Równocześnie politolog zaznaczył, że Grodzki jest politykiem mało rozpoznawalnym. – Należałoby podbudować jego karierę polityczną – powiedział.

– Mimo to, jest to rozsądna kandydatura. Nie jest postrzegany negatywnie, a to w polityce bardzo dużo – podkreślił dr Biskup.

KO przedstawia kandydata na ministra. Jego pomysł na zmiany? Prywatyzacja szpitali

– Przedstawiam pierwszych kandydatów na moich ministrów. Prof. Tomasz Grodzki to kandydat na ministra zdrowia – powiedziała na konferencji prasowej...

zobacz więcej

Grodzki (ur. 1958 r. w Szczecinie) ukończył studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej (obecnie Pomorski Uniwersytet Medyczny) w Szczecinie. Jest członkiem PO.

W latach 2006-15 był radnym Szczecina. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. wystartował do Senatu jako kandydat PO i w okręgu szczecińskim zdobył mandat senatora. W tegorocznych wyborach uzyskał reelekcję.

Jest chirurgiem, ma specjalizację II stopnia z chirurgii klatki piersiowej i z transplantologii klinicznej, specjalizuje się w przeszczepach płuc. Od 2010 r. jest profesorem nauk medycznych, od 1998 r. jest dyrektorem Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie-Zdunowie.

W ostatnich latach Grodzki jako dyrektor placówki był skonfliktowany z marszałkiem woj. zachodniopomorskiego. Chodziło o dług szpitala, który za rządów Grodzkiego zwiększył swoje zadłużenie do 25 mln zł.

źródło:
Zobacz więcej