RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Schetyna z Czarzastym za plecami śmieją się z prezesa PSL. Co ich rozbawiło?

Liderzy PO, SLD i PSL podczas wspólnej konferencji w Sejmie przedstawili kandydatów na marszałka i wicemarszałka izby wyższej parlamentu. Kiedy głos zabrał lider ludowców, stojący za nim Schetyna i Czarzasty zaczęli się śmiać. Co było tego powodem?

Schetyna: Tomasz Grodzki kandydatem KO na marszałka Senatu

Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej jest kandydatem na marszałka Senatu. Bogdan Borusewicz jest rekomendowany przez KO na wicemarszałka Senatu...

zobacz więcej

Opozycja w wyniku wyborów parlamentarnych ma w Senacie większość – 51 przedstawicieli, w tym Koalicja Obywatelska – 43. Liderzy PO, SLD i PSL spotykali się kilka razy, by ustalić zasady współpracy w Senacie, w tym rekomendować wspólnego kandydata na marszałka Senatu i członków prezydium.

Na konferencji prasowej liderzy Platformy, SLD i PSL poinformowali, że Tomasz Grodzki jest kandydatem na marszałka Senatu. Na wicemarszałka KO rekomenduje Bogdana Borusewicza, a Lewica Gabrielę Morawską-Stanecką. PSL ma ogłosić rekomendację we wtorek po posiedzeniu swego klubu.

Po tym, jak głos zabierali kolejno Grzegorz Schetyna i Włodzimierz Czarzasty, do mikrofonu podszedł Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wtedy w słowo wszedł mu stojący za jego plecami Włodzimierz Czarzasty. – Tak jak u nas – powiedział. Chwilę później zarówno Schetyna, jak i Czarzasty śmiali się z Kosiniaka-Kamysza.

źródło:
Zobacz więcej