RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Matka porzuconego noworodka zatrzymana. „Zaczęła intensywnie krwawić”

Kobieta porzuciła urodzone właśnie dziecko na działkach przy ul. Głębockiej (fot. Shutterstock/Rawpixel.com)

– Matkę porzuconego noworodka zatrzymał patrol straży miejskiej przy ul. Ząbkowskiej; była wśród osób próbujących spożywać alkohol; po przejściu kilku kroków zaczęła dosyć intensywnie krwawić – powiedział inspektor Jerzy Jabraszko z warszawskiej straży miejskiej. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku przestępstwa usiłowania dzieciobójstwa – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Północ, prok. Marcin Saduś.

Na działkach w Warszawie znaleziono noworodka. Dopiero się urodził

Na działkach przy ulicy Głębockiej w Warszawie odnaleziona została maleńka dziewczynka. Na szczęście przeżyła – informuje rzecznik Komendy...

zobacz więcej

Jak poinformował Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy, w czwartek około godz. 17 funkcjonariusze straży miejskiej patrolujący rejon Pragi-Północ zauważyli grupę osób próbujących spożywać alkohol przy ul. Ząbkowskiej.

– Wśród nich była kobieta, której zachowanie wzbudziło ich podejrzenia – powiedział Jabraszko.

Jak wyjaśnił, podczas interwencji kobieta z grymasem bólu siedziała na betonowym postumencie i sprawiała wrażenie, jakby chciała uniknąć kontroli.

– Uskarżała się na ból brzucha, ledwo wstała, właściwie nie mogła się samodzielnie poruszać, a po próbie przejścia kilku kroków zaczęła dosyć intensywnie krwawić – relacjonował Jabraszko.

Gdy ponownie usiadła, powiedziała, że musi dostać się na działki przy ul. Głębockiej. Strażnicy skojarzyli to z wcześniejszą informacją o znalezieniu noworodka w reklamówce na działkach przy ul. Głębockiej.

Na działkach w stolicy znalezionego noworodka. Zatrzymano kobietę

Zatrzymaliśmy 36-letnią kobietę – powiedziała w czwartek rzecznik Komendy Rejonowej Policji VI w Warszawie podkom. Paulina Onyszko, odnosząc się do...

zobacz więcej

Wezwali wtedy pogotowie i policję, która potwierdziła podejrzenia straży.

– Kobieta została przewieziona do szpitala. Dalsze czynności prowadziła już policja – powiedział Jabraszko.

W czwartek przed południem policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach przy ul. Głębockiej zostało znalezione małe dziecko. Na miejscu okazało się, że jest to dziewczynka, która najprawdopodobniej urodziła się tego dnia.

– Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie jest pod opieką lekarzy. Najważniejsze, że dziewczynka przeżyła – powiedziała policjantka. Dodała, że stan dziecka jest stabilny i jest „ogrzewane”.

Sprawą zajmie się prokuratura.

źródło:
Zobacz więcej