RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Małgorzata Kidawa-Błońska podtrzymuje wolę kandydowania w wyborach prezydenckich

Małgorzata Kidawa-Błońska podtrzymuje swoją wcześniejszą deklarację dotyczącą startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich (fot. arch.PAP/Roman Zawistowski)
Małgorzata Kidawa-Błońska podtrzymuje swoją wcześniejszą deklarację dotyczącą startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich (fot. arch.PAP/Roman Zawistowski)

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zadeklarowała wolę kandydowania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Dodała jednocześnie, iż przyjmuje i rozumie decyzję Donalda Tuska, który zdecydował, że nie będzie ubiegał się o prezydenturę.

Kidawa-Błońska o kandydowaniu na prezydenta: Jestem gotowa

Jestem gotowa podjąć się tego wyzwania – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) pytana o start w wyborach prezydenckich. Zarazem zaznaczyła, że...

zobacz więcej

Po godz. 10 rozpoczęło się posiedzenie zarządu PO, który ma m.in. podjąć decyzję o trybie wyłonienia kandydata PO i Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła wolę ubiegania się o ten urząd. Podtrzymuje więc swoją wcześniejszą deklarację dotyczącą startu w przyszłorocznych wyborach głowy państwa.

Dodała, że „przyjmuje i rozumie” decyzję byłego premiera Donalda Tuska, który kilka dni temu ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta. – Rozpoczynamy zarząd, pracujemy i wygramy wybory – powiedziała Kidawa-Błońska.

Zarząd ma zdecydować, czy zorganizować prawybory kandydata na prezydenta z udziałem przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej. Za takim rozwiązaniem optuje lider PO Grzegorz Schetyna i jego najbliżsi współpracownicy.

Przeciwnikiem tego rozwiązania jest m.in. wiceszef PO Borys Budka, który zamierza ubiegać się o funkcję szefa klubu KO, a później przewodniczącego PO. Budka uważa, że skoro do wyborów prezydenckich zostało tylko kilka miesięcy, rozpisywanie prawyborów nie ma wielkiego sensu.

źródło:

Zobacz więcej