Jest porozumienie opozycji ws. marszałka Senatu

Decyzja ma zostać ogłoszona oficjalnie jeszcze w piątek (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Opozycja porozumiała się ws. wspólnego kandydata na stanowisko marszałka Senatu. Będzie nim senator Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej – donosi „Gazeta Wyborcza”. Decyzja ma zostać ogłoszona oficjalnie jeszcze w piątek.

KO przedstawia kandydata na ministra. Jego pomysł na zmiany? Prywatyzacja szpitali

– Przedstawiam pierwszych kandydatów na moich ministrów. Prof. Tomasz Grodzki to kandydat na ministra zdrowia – powiedziała na konferencji prasowej...

zobacz więcej

Według gazety kandydatura została uzgodniona na koalicyjnym spotkaniu KO, Lewicy i PSL.

„Ale formalnie musi ją zatwierdzić zarząd PO i senatorowie. Zarząd zbiera się o godz. 10, trzy godziny później Grzegorz Schetyna spotka się z senatorami KO” – twierdzi gazeta.

W Senacie PiS zdobył 48 ze 100 miejsc. Koalicja Obywatelska ma 43 senatorów, PSL – trzech, SLD – dwóch. Trzy mandaty objęli kandydaci niezależni.

Grodzki był przez Małgorzatę Kidawę-Błońską przedstawiony jako przyszły minister zdrowia, jeśli KO wygrała by wybory.

Swój pomysł na służbę zdrowia prof. Grodzki przedstawił w listopadzie 2017 r.

„W mojej ocenie zakaz prywatyzacji szpitali i uniemożliwienie ich komercjalizacji poprzez przekształcenie w spółkę, nie są właściwe. Kiedy Platforma Obywatelska odzyska władzę, zrobimy wszystko, aby wspomniane zakazy przestały obowiązywać” – zadeklarował Grodzki w listopadzie 2017 r. w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.

źródło:
Zobacz więcej