RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wódka na obradach rady gminy? Opublikowano jednoznaczne nagranie

Do bezbarwnego płynu dolewano sok i szybko wypijano (fot.YT/hejmielec.pl)

W trakcie obrad Rady Gminy Borowa sołtysi mogli spożywać alkohol – tak twierdzi lokalny portal, który publikuje nagranie, w trakcie którego widać, jak kobieta rozlewa bezbarwną substancję do szklanek siedzących obok osób.

Jest wniosek obrony w sprawie burmistrza Włoch Artura W.

Złożyliśmy zażalenie na postanowienie sądu o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec Artura W. – poinformował mec. Jacek Dubois, obrońca byłego...

zobacz więcej

Jak donosi portal hejmielec.pl, do zdarzenia doszło 30 października podczas obrad rady. Nagranie zarejestrowały kamery urzędu; zostało zamieszczone w sieci przez urząd gminy.

Jak opisuje portal, grupa osób siedzących blisko kamery „zachowuje się nietypowo”. „Jedna z kobiet pod stołem zaczyna rozlewać do szklanek bezbarwny napój, a zamknięcie butelki zawierającej ten napój przypomina nakrętkę butelki z wódką” – czytamy.

Na nagraniu widać też, że niektórzy do napoju dolewali sok, następnie „szybko” spożywali. „Wszystko to wygląda jak degustacja napoju alkoholowego! Trudno – na podstawie samego nagrania wideo – to jednoznacznie orzec, bo zawsze pozostaną wątpliwości co do zawartości tajemniczej butelki, ukrywanej pod stołem” – napisano.

Portal podaje też, że postacie na nagraniu to sołtysi z terenu gminy Borowa.

źródło:
Zobacz więcej