Ekologiści proponują aborcję i antykoncepcję, aby ocalić ludzkość i planetę

Ideolodzy ekologizmu wskazują, że „światowa populacja musi zostać ustabilizowana i idealnie, stopniowo ograniczana” (fot. Shutterstock/Studio KIWI)

Ideolodzy ekologizmu forsują tezę, że przyszłość planety zależy od rezygnacji z posiadania dzieci. Zwolennicy tej koncepcji przekonują, że „światowa populacja musi zostać ustabilizowana i idealnie, stopniowo ograniczana”.

Lekarz aborcjonista: Nie mam problemu z zabijaniem dzieci

– Nie mam problemu, jeśli znajduje się w macicy matki – przyznał w rozmowie z BBC Leroy Carhart, amerykański lekarz specjalizujący się późnych...

zobacz więcej

Pismo naukowe wydawane przez uniwersytet w Oksfordzie zaproponowało właśnie „sprawdzoną politykę skuteczności” w celu ochrony planety i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. W 320-stronnicowym artykule opublikowanym na łamach „BioScience” przez ponad 11 tys. naukowców ze 153 krajów świata, wskazano, że „światowa populacja musi zostać ustabilizowana i idealnie, stopniowo ograniczana”. Jak wskazują autorzy, celem jest „przyszłość ludzkości” i „ocalenie planety”.

W artykule podkreślono, że można to osiągnąć dzięki „sprawdzonej polityce skuteczności, która wzmacniając prawa człowieka, redukuje jednocześnie wskaźnik płodności”. Za tą ideologiczną retoryką kryje się jeszcze większa promocja aborcji i antykoncepcji – ocenia Katolicka Agencja Informacyjna.

Publikacji artykułu towarzyszyło rozpoczęcie w Anglii kampanii reklamującej sterylizację. Na banerach reklamowych można zobaczyć pięcioro białych dzieci, a obok nich hasło: „Wyobraź sobie miasto mniej zatłoczone i zrób swoje... wysterylizuj się!” – pisze KAI.

Jest to ciekawy szczegół w multietnicznym społeczeństwie anglosaskim, gdzie białoskórych Anglików z każdym rokiem jest coraz mniej (obecnie ok. 40 proc.). W tym kontekście warto zauważyć, że podczas gdy ideolodzy ekologizmu posiadanie dzieci uznają za nieekologiczne i zgubne dla planety, nasze społeczeństwa same skazują się na zagładę, dokonując samobójstwa demograficznego – zauważa agencja.

Ekologizm jest nurtem filozofii podejmującym problemy związane z ochroną środowiska oraz miejscem człowieka w świecie; także poglądem zakładającym możliwość wpływu środowiska społecznego na cechy psychiczne i zachowania człowieka. Powstał w drugiej połowie XX w.

źródło:
Zobacz więcej