RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zarzut zabójstwa usłyszał mężczyzna pierwotnie podejrzany o kradzież

Śledztwo nadzoruje prokurator z „Archiwum X” (fot. PAP/Artur Reszko)

Zarzut zabójstwa kobiety „z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie” usłyszał mężczyzna, któremu pierwotnie zarzucono przywłaszczenie mienia – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Ciało kobiety odnaleziono podczas śledztwa prokuratorskiego „Archiwum X”.

Śmiertelnie ranił kolegę w szkole. Areszt tymczasowy dla Emila B.

Wobec podejrzanego o zabójstwo Emila B. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na dwa miesiące – poinformował sędzia...

zobacz więcej

Mężczyzna został aresztowany w czerwcu br. Zarzucono mu przywłaszczenie przedmiotów należących do poszkodowanej kobiety – prokuratura na razie nie ujawnia, co to miało być.

– Postępowanie prowadzone początkowo o przestępstwo przeciwko mieniu doprowadziło do ujawnienia, że pokrzywdzona kobieta mogła paść ofiarą zabójstwa– powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska–Sochalska.

Śledztwo nadzoruje prokurator z „Archiwum X” – Działu ds. Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych szczecińskiej Prokuratury Okręgowej. W toku postępowania prowadzonego we współpracy ze szczecińską Komendą Wojewódzką Policji ustalono, że pokrzywdzona zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, a jej zaginięcie miało związek z kradzieżą.

Podczas ustalania miejsca pobytu zaginionej kobiety śledczy zgromadzili dowody, które pozwoliły odnaleźć jej ciało. Materiał dowodowy wykazał też, że kobieta padła ofiarą zabójstwa, a sprawcą może być mężczyzna podejrzany o przywłaszczenie jej mienia.

Mężczyzna ten usłyszał w środę zarzut zabójstwa „z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie”. Według śledczych miał tego dokonać 7 czerwca br. w Kołobrzegu.

Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury, ofiara „nie była przypadkowa”. Podkreśliła jednak, że na tym etapie śledztwa nie udzieli więcej informacji. Trwa gromadzenie materiału dowodowego. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez lokalne media, mężczyzna to 43–latek z Kołobrzegu. Ofiarą zaś miała być poszukiwana od czerwca – także w Kołobrzegu – 54–latka. Według portalu „Gazety Kołobrzeskiej”, podejrzany może mieć również związek z zaginięciem jeszcze przynajmniej jednej kobiety. Portal twierdzi też, że jedna z tych dwóch kobiet przekazała mu mieszkanie.

Prokuratura poinformowała, że nie odnosi się do doniesień medialnych w tej sprawie.

źródło:
Zobacz więcej