RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Pożar magazynu w podwarszawskich Włochach. Spłonęły materiały spożywcze

Trwa dogaszanie hali magazynowej w Warszawie przy ul. Krakowiaków. Pożar gasiło kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej i kilkudziesięciu strażaków. Nie ma informacji o ofiarach. Konstrukcja – o wymiarach 100 na 45 metrów – uległa częściowemu zawaleniu, w środku prawdopodobnie znajdują się materiały spożywcze – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info kpt. Marcin Wesołowski ze stołecznej straży pożarnej. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.Nad częścią hali magazynowej zawalił się dach. W akcji gaśniczej brało udział 30 zastępów i ok. 60 strażaków.

Poza gaszeniem, działania strażaków polegały również na bronieniu przed ogniem pozostałej części hali. Strażacy nie mają informacji o osobach poszkodowanych. Nie wiadomo też, czy ktoś był w hali, gdy wybuchł pożar.

Ze względu m.in. na dobre warunki atmosferyczne, w tym brak mocnego wiatru, nie podjęto jeszcze decyzji o ewakuacji okolicznych budynków.

– Przegrzebywanie pogorzeliska potrwa do wieczora. Straż Pożarna prawdopodobnie pozostanie na miejscu do rana, żeby wykluczyć możliwość ponownego pożaru – powiedział portalowi tvp.info mł. kpt. Marcin Wesołowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej