Macierewicz: Przed 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej raport z prac podkomisji

Podkomisja ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem została powołana w lutym 2016 roku przez ówczesnego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza (fot. arch.PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)

Przed 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej opublikowany zostanie raport z prac podkomisji smoleńskiej – powiedział jej szef Antoni Macierewicz. – Myślę, że na początku przyszłego roku – dodał przewodniczący podkomisji.

Polscy dziennikarze bezradni w Smoleńsku. Nie mogli normalnie pracować

Dziennikarze towarzyszący w Smoleńsku przedstawicielom polskiej Prokuratury Krajowej napotkali na utrudnienia, które uniemożliwiały im...

zobacz więcej

Antoni Macierewicz w Polskim Radio 24 wykluczył podjęcia się pracy w tworzonym rządzie. Wyjaśnił, że jego najważniejszym zadaniem życiowym jest wyjaśnienie sprawy smoleńskiej.

– Dopóki tego nie zrobię, nie jestem gotów na podejmowanie długofalowego zobowiązania administracyjnego, dlatego że to zabiera tak dużo czasu, wymaga tak dużej koncentracji i intensyfikacji wysiłku, że nie mógłbym tych dwóch kwestii łączyć. Raport zostanie w całości udostępniony i wtedy i opinia publiczna i ci wszyscy, którzy tkwią w kłamstwach pana Laska i kolegów będą mogli się z tym zapoznać – powiedział Macierewicz.

Podkomisja ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem została powołana w lutym 2016 r. przez ówczesnego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Polityk PiS jest jej przewodniczącym od stycznia 2018 r.

źródło:
Zobacz więcej