SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

UFO uziemiło samoloty Lufthansy. Setki lotów odwołane

Kolejne protesty w firmie niemieckiego przewoźnika (fot. REUTERS/Ralph Orlowski)
Kolejne protesty w firmie niemieckiego przewoźnika (fot. REUTERS/Ralph Orlowski)

O północy rozpoczął się 48-godzinny strajk personelu pokładowego w niemieckich liniach lotniczych Lufthansa. Pierwszego dnia odwołanych zostanie ok. 700 lotów, a drugiego – 600.

Kolejny strajk pracowników dużej linii lotniczej. Odwołano ponad tysiąc lotów

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa ogłosiły, że odwołują w czwartek i piątek 1,3 tys. lotów. Informację podano po nieudanej próbie zablokowania w...

zobacz więcej

Dwudniowy strajk, który został ogłoszony przez związek zawodowy Ufo, dotknie około 180 tys. pasażerów korzystających zarówno z połączeń krajowych, jak i międzynarodowych.

Ufo domaga się dla ok. 21 tys. członków personelu pokładowego podwyżki uposażenia zasadniczego i dodatków płacowych. Domaga się także rozszerzenie możliwości zawierania normalnych umów o pracę przez pracowników sezonowych.

Związek odrzucił przedstawioną przez Lufthansę propozycję porozumienia, nazywając ją „chwytem pod publiczkę”. Zagroził rozszerzeniem strajku na linie związane z Lufthansą, m.in. Eurowings.

Do kwietnia przyszłego roku sąd pracy musi wydać wyrok w sprawie wniosku Lufthansy o odebranie Ufo statusu związku uprawnionego do zawierania umów zbiorowych. Ufo obawia się szczególnie tego, że Lufthansa mogłaby zawrzeć dotyczącą personelu kabinowego umowę z konkurencyjnym związkiem Verdi, który wchodzi w skład niemieckiej federacji związkowej DGB.źródło:

Zobacz więcej