Raport

Epidemia koronawirusa

GIF wycofuje z aptek dwie serie popularnego probiotyku

Preparat wspomaga przywracanie prawidłowego składu flory bakteryjnej jelit i pomaga w jego utrzymaniu (fot. Shutterstock/MaraZe)

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu dwóch serii probiotyku Lakcid forte, w formie proszku do sporządzania zawiesiny doustnej i kapsułek twardych. Powodem jest stwierdzenie wady jakościowej.

Popularny syrop na kaszel wycofany z obrotu z powodu zanieczyszczeń

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu siedem serii popularnego syropu na kaszel Flavamed. GIF powołał się na badania Narodowego...

zobacz więcej

Jak poinformował GIF, badanie przeprowadzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny wykazało, że „próbka przedmiotowego produktu leczniczego jest niezgodna ze specyfikacją podmiotu odpowiedzialnego w zakresie parametru określającego liczbę CFU pałeczek kwasu mlekowego”.

W konsekwencji ze sprzedaży na terenie całego kraju wycofano proszek do sporządzania zawiesiny doustnej Lakcid forte, minimum 10 mld CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosus o numerze serii: 01518 i dacie ważności do grudnia 2019 r. oraz kapsułki twarde Lakcid Forte o numerze serii 010319 i dacie ważności do sierpnia 2020 r.

Preparat wspomaga przywracanie prawidłowego składu flory bakteryjnej jelit i pomaga w jego utrzymaniu. Podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

źródło:
Zobacz więcej