RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niedźwiedź utknął w śmietniku. „T-shirt” to stary znajomy policjantów

Amerykańscy policjanci pomogli niedźwiedziowi wydostać się z kontenera na śmieci, w którym utknął. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w osadzie Kings Beach nad brzegiem jeziora Tahoe w Kalifornii na granicy ze stanem Newada.

Niedźwiedź przejechał 30 metrów i rozbił auto na drzewie

Do niecodziennego wypadku doszło w hrabstwie Boulder w amerykańskim stanie Kolorado. Do stojącego na podjeździe przed jednym z domów auta wszedł...

zobacz więcej

Biuro Szeryfa w Hrabstwie Placer opublikowało wideo, na którym widać niedźwiedzia w kontenerze, z którego usiłuje się wydostać. Policjanci z Kalifornii zachowując ostrożność, kilkakrotnie zbliżali się do metalowego kosza, aby zdjąć z niego pokrywę. W końcu zwierzę zdołało ją zrzucić całkowicie, po czym wyszło ze śmietnika i przeniosło się w bezpieczne miejsce.

To nie pierwszy przypadek, gdy policjanci natrafili na zwierzę. Nazwali je „T-shirt” ze względu na jego białe znamię na klatce piersiowej.

„Jest lokalnym niedźwiedziem i miał wcześniejsze starcia z funkcjonariuszami” – napisało na Facebooku lokalne biuro szeryfa. I dodano: „Szczęśliwie dla T-shirta, policjanci Bertoni i Staley byli w stanie pomóc mu wydostać się z kłopotu”.

źródło:
Zobacz więcej