RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hanna Lis o Tusku: Kilka lat temu wybrał apanaże. Teraz stchórzył

Wpis dotyczący Donalda Tuska został usunięty wkrótce po publikacji (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)
Wpis dotyczący Donalda Tuska został usunięty wkrótce po publikacji (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)

Szef Rady Europejskiej i były premier RP Donald Tusk poinformował na wtorkowym briefingu prasowym, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich w Polsce. Jego decyzję skrytykowała w ostrych słowach przychylna opozycji dziennikarka Hanna Lis.

Donald Tusk nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich

– Nie będę kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich - poinformował Szef Rady Europejskiej i były premier RP Donald Tusk. Ocenił, że...

zobacz więcej

Donald Tusk stwierdził, że opozycja jest w stanie wygrać zbliżające się wybory, ale „do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji”. – Ja takim bagażem jestem – wyjaśnił były premier.

Wcześniej politycy Platformy Obywatelskiej nie wykluczali kandydatury byłego przewodniczącego partii. Małgorzata Kidawa-Błońska deklarowała, że „jeżeli Tusk wystartuje, to ona czuje się gorsza od niego i ustąpi”.

Jak informowała Wirtualna Polska, Tusk zlecił nawet niedawno prywatny sondaż, aby sprawdzić, jakie miałby szanse w wyborach prezydenckich. Wyniki badania okazały się dla niego negatywne.

Rezygnacja byłego premiera rozczarowała wielu jego zwolenników. Warto przypomnieć, że gdy kilka lat temu Tusk przyjechał do Warszawy na przesłuchanie w roli świadka, był witany przez tłum śpiewający mu „sto lat”. Wielu jego sympatyków uważało, że jest on jedynym kandydatem, który ma szanse wygrać z Andrzejem Dudą.

Ostatnia deklaracja Tuska spotkała się m.in. z ostrą krytyką ze strony dziennikarki Hanny Lis. „Kilka lat temu wybrał apanaże. Teraz stchórzył. Nazwijmy rzeczy po imieniu. Historia osądzi” – napisała na Twitterze. Niedługo potem Lis usunęła swój wpis. Zanim to nastąpiło, były prezes PSL Janusz Piechociński odpisał jej, że „wybór Tuska w UE nie był tylko jego aspiracją”. Dziennikarka odpowiedziała wtedy, że chciałaby, aby politycy aspirowali wyżej. Zarzuciła także Tuskowi, że ewakuował się po aferze taśmowej.

źródło:
Zobacz więcej