RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Większość głosowała za wartościami narodowymi”. Marszałek senior o swojej misji

– Zostałem poinformowany o decyzji pana prezydenta. Przyjąłem tę decyzję zgodnie z odpowiedzialnością, która spoczywa na mnie, czyli reprezentowania tych wartości, do których Polacy dążyli w ostatnich wyborach – tak o nominacji na marszałka seniora Sejmu powiedział w programie „#Jedziemy” w TVP Info Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.

„Macierewicz gwarantuje, że pierwsze posiedzenie Sejmu będzie przeprowadzone sprawnie”

Antoni Macierewicz jako marszałek senior Sejmu ma piękną kartę opozycyjną i gwarantuje, że pierwsze posiedzenie Sejmu zostanie przeprowadzone...

zobacz więcej

Jak dodał, ważne jest dla niego to, że większość Polaków głosowała za wartościami narodowymi, niepodległościowymi i chrześcijańskimi. – Absolutna większość Polaków wyraziła wolę, tego aby Polska była kształtowana przez te wartości – ocenił były szef MON.

Pytany, o to czy w przemówieniu znajdzie się wzmianka o katastrofie smoleńskiej powiedział, „nie ma takiego dnia, żebym nie myślał o 10 kwietnia”.

Antoni Macierewicz powiedział, że w nadchodzącej kadencji oczekuje „opamiętania się opozycji”. – Oni byli przyzwyczajeni przez te ubiegłe 30 lat, że wartości narodowe są w istocie w mniejszości, jeżeli chodzi o świat polityczny. Spotkali się z zupełnie inną sytuacją i dopiero się z nią oswajają. Mam nadzieję, że zrozumieją, że naród jest inny niż przed 2015 rokiem, a w rzeczywistości przed 2010 rokiem, bo to jest moment rzeczywistej zmiany – powiedział.

Gość TVP Info został poproszony o odniesienie się do faktu, że w nadchodzącym Sejmie nie zabraknie posłów, którzy opowiadają się za przywróceniem emerytur w dawnym wymiarze funkcjonariuszom komunistycznych służb.

– Są jakieś skrajne wypowiedzi zawsze, to się zdarza. Każdego posła należy szanować i każde poglądy, jeżeli się mieszczą w sferze wartości demokratycznej, ale to jest absolutny margines i w wymiarze etycznym obraza dla bohaterów Polski – podsumował Macierewicz.

źródło:
Zobacz więcej