Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Prawie dwa razy więcej niż zakładały prognozy. Sukces filmu „Nieplanowane”

Film zobaczyło już ponad 50 tys. widzów (fot. materiały prasowe)

W ciągu pierwszych dni wyświetlania „Nieplanowane” zobaczyło ponad 49 tys. widzów. Był to czwarty z kolei najchętniej oglądany film w weekend. Zdobył też pierwsze miejsce, jeśli chodzi o liczbę widzów na seans.

Polski film o św. Faustynie hitem w USA. Lepszy był tylko „Joker”

Polski film „Miłość i miłosierdzie” Michała Kondrata, opowiadający historię św. Faustyny Kowalskiej, odnotował znaczący sukces w USA. Kiedy w...

zobacz więcej

Jak informuje Przemysław Wręźlewicz z Rafael Film, który jest dystrybutorem „Nieplanowanych” w Polsce, dotychczas film obejrzało 49581 osób.

– To prawie dwa razy więcej, niż zakładały niektóre prognozy. Spotkaliśmy się z szacunkami, według których film miało obejrzeć w tym czasie ok. 27 tys. widzów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku – podkreśla.

Zaznacza, że w niektórych kinach frekwencja była ogromna. – W jednym z dużych kin w Krakowie zabrakło biletów, w związku z czym zorganizowano dodatkowy seans. W innych chętnych było mniej, ale ogólnie wynik daje szansę, że w wielu miejscach obraz będzie nadal wyświetlany – zaznacza.

Film „Nieplanowane” w reżyserii Cariego Solomona Chucka Konzelmana powstał na podstawie bestsellerowej książki pod tym samym tytułem. To historia Abby Johnson, która chcąc pomagać kobietom, zaczęła robić karierę w Planned Parenthood – jednej z największych korporacji zajmujących się aborcją.

Film miał premierę 21 lutego w USA. W weekend otwarcia był również na czwartym miejscu wśród wszystkich najchętniej oglądanych filmów w Stanach Zjednoczonych.

źródło:
Zobacz więcej