RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gang „Małpy” rozbity

Policja zatrzymała sześć osób, w wieku od 21 do 35 lat, podejrzewanych o udział z grupie przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na czele grupy stał 35-letni Grzegorz K. ps. „Małpa”, który w chwili zatrzymania przebywał na warunkowym zwolnieniu.

Do zatrzymań doszło na terenie powiatu wołomińskiego nieopodal Warszawy. – Grupa miała na swoim koncie obrót narkotykami na dużą skalę – powiedział w rzecznik komendanta stołecznego policji podinsp. Maciej Karczyński.

Z policyjnych materiałów wynika, że grupa działała od 2008 roku, a zatrzymani członkowie wprowadzili na rynek znaczne ilości narkotyków: marihuany, heroiny, amfetaminy i kokainy. Funkcjonariusze zabezpieczyli u przestępców około 30 telefonów komórkowych, ponad 140 tys. zł oraz trzy pistolety.

Dodatkowo na terenie posesji jednego z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili hodowlę konopi indyjskich w specjalnym do tego przeznaczonym namiocie.

Wobec 35-letniego Grzegorza K. ps. „Małpa” i 28-letniego Rafała R. ps. „Suchy” sąd w Wołominie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. 34-letnia Aneta K., 21-letnia Aleksandra F. i 32-letni Cezary R. zostali objęci policyjnymi dozorami. Ostatni z zatrzymanych 32-letni Paweł Ć. ps. „Burak” po przedstawieniu zarzutów został zwolniony.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani „Małpa”, „Cinek”, „Suchy” i „Burak” już wcześniej byli notowani i zatrzymywani w związku z handlem środkami odurzającymi, oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

35-letni Grzegorz K. odsiadywał również wyroki m.in. za przestępstwa narkotykowe. W chwili zatrzymani przebywał na warunkowym zwolnieniu. – W rozbitej na terenie Wołomina i okolic grupie zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających pełnił funkcje kierowniczą – powiedział rzecznik KSP.

Policjanci zapowiadają, że to nie koniec zatrzymań.

źródło:

Zobacz więcej