RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Warszawa. Na przepustce udusił narzeczoną i jej synka

Rusza proces Artura K. (fot. Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images
Rusza proces Artura K. (fot. Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

We wtorek o godz. 10 w Sądzie Okręgowym w Warszawie rusza proces w sprawie podwójnego zabójstwa. Według prokuratury Artur K. podczas pobytu na przepustce z więzienia zamordował swoją narzeczoną 35-letnią Monikę K. i jej 3-letniego synka.

Zwłoki w ciężarówce w Essex: W Wietnamie aresztowano kolejne osoby

Policja w Wietnamie aresztowała kolejnych osiem osób, które mogą mieć związek z odnalezieniem 39 ciał w ciężarówce koło Londynu. W ubiegłym...

zobacz więcej

Do zabójstwa doszło 8 września 2018 roku przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie. Tego dnia 41-letni Artur K. wyszedł na jednodniową przepustkę z więzienia, gdzie odsiadywał 15-letni wyrok za morderstwo poprzedniej partnerki.

Według informacji Służby Więziennej, w czasie odsiadywania kary mężczyzna nie sprawiał kłopotów. Za dobre sprawowanie został przeniesiony do zakładu półotwartego o zmniejszonym rygorze i zaczął często korzystać z przepustek. Łącznie skorzystał z nich ponad 90 razy.

40-letni mężczyzna poznał Monikę K. przez internet i spotykał się z nią poza murami więzienia. Kobieta nie wiedziała o jego kryminalnej przeszłości ani o tym, że odsiaduje wyrok za zabójstwo.

8 września 2018 r. Artur K. również wyszedł na jedną z przepustek. Wczesnym popołudniem mężczyzna poszedł do mieszkania 35-letniej narzeczonej i – jak ustaliła prokuratura – udusił ją oraz jej trzyletniego syna Oskara. Po dokonaniu zbrodni zgłosił się na komendę policji. Śledczym tłumaczył, że zabił Monikę K., ponieważ miał „słabszy moment duchowy”.

W drugiej połowie sierpnia 2019 roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arturowi K.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej