RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kurtka z musicalu „Grease” sprzedana za ponad 400 tysięcy dolarów

Olivia Elton-John od lat zbiera fundusze na walkę z rakiem (fot. PAP/EPA/EUGENE GARCIA)

Czarny skórzany kombinezon, w którym Olivia Newton-John wystąpiła z Johnem Travoltą w filmowym musicalu „Grease” z 1978 roku, został sprzedany na aukcji za 405,7 tys. dolarów. Dochód z licytacji ma wesprzeć chorych na raka.

Sweter sprzedany za gigantyczną kwotę. „Ważne, że nie był prany”

Kardigan noszony przez Kurta Cobaina podczas występu Nirvany w 1993 r. na koncercie z serii MTV Unplugged został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku...

zobacz więcej

Newton-John, która walczy z rakiem piersi, postanowiła sprzedać około 500 rekwizytów z filmu oraz innych przedmiotów, aby zebrać fundusze na jej centrum rehabilitacji chorych na raka w Australii. Aktorka ujawniła, że selekcja przedmiotów pochłonęła dużo czasu, ale rozstaje się z nimi bez żalu. – Z biegiem lat, zwłaszcza po pewnych przejściach, dochodzi się do wniosku, że rzeczy nie są czymś ważnym – powiedziała Elton-John.

Najwyższą cenę wyjściową miał kombinezon, w którym Newton-John pojawiła się w „Grease”. Za sprawą tego stroju, makijażu i odpowiedniej fryzury bohaterka – grzeczna uczennica szkoły średniej – przekształciła się w seksowną Sandy Olson, która wykonała z Travoltą przebój „You're the One That I Want”.

‪Tune in to @cbssundaymorning tomorrow 9/29. Lovely day with @gayleking at my home discussing @onjcancercentre @juliens_auctions @gallerybooks and so much more!‬

14.8k Likes, 381 Comments - Olivia Newton-john (@therealonj) on Instagram: "‪Tune in to @cbssundaymorning tomorrow 9/29. Lovely day with @gayleking at my home discussing..."

Ciasto z marihuaną na stypie. Interweniowały służby medyczne

Ciasto z marihuaną podano podczas stypy w jednej z niemieckich restauracji. Jak się okazało, danie nie było przewidziane dla gości lokalu. W wyniku...

zobacz więcej

Ostatecznie kombinezon uzyskał cenę dwa razy wyższą, niż się spodziewano. Anonimowy kupiec nabył kurtkę za 243,2 tys. dolarów, a spodnie za 162,5 tys.

Kombinezon, jak wspominała Newton-John, był tak ciasny, że puścił w nich na planie zamek błyskawiczny i trzeba było go naprędce wymienić. – Kilka tygodni temu przymierzyła ten strój i wciąż na nią pasował – powiedział szef domu aukcyjnego Julien's Auctions w Beverly Hills, Martin Nolan.

Pod młotek poszła też m.in. różowa suknia, w której aktorka wystąpiła na premierze „Grease” w Los Angeles. Sprzedano ją za 18,7 tys. dolarów. Łącznie, aukcja zakończyła się zyskiem 2,4 mln dolarów. 71-letnia Newton-John już po raz trzeci zmaga się z rakiem, który po raz pierwszy zdiagnozowano u niej w 1992 r. Dzięki jej staraniom powstał w Melbourne Olivia Newton-John Cancer Wellness and Research Centre zajmujący się rehabilitacją zarówno fizyczną jak i psychiczną chorych na nowotwory.

źródło:

Zobacz więcej