RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Z lasu do miasta. Daniel wybrał się na zwiedzanie Mogilna [WIDEO]

Zaskoczony właściciel wezwał policję (fot. CMG24.pl)

Mieszkańca jednego z domów w Mogilnie zaskoczyła wizyta daniela. Mężczyzna postawił 2 listopada na nogi policję, straż miejską i strażaków. Na czas prowadzonych działań fragmenty ulic Padniewskiej i 900-lecia były zablokowane.

Wyrzuciła psa z czwartego piętra, nie przeżył. Jest wyrok

Na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata skazał w czwartek Sąd Rejonowy w Busku–Zdroju (Świętokrzyskie) 40–letnią mieszkankę miasta,...

zobacz więcej

W sobotę, po godzinie 19:00, służby otrzymały informację, że na jedną z posesji w Mogilnie wbiegł daniel. Na miejsce pojechali strażnicy miejscy i policjanci. Zdecydowali, że akcja schwytania i przetransportowania zwierzęcia odbędzie się w niedzielę rano. Wzięli w niej udział strażacy i przedstawiciele Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt z Kobylarni.

Zwierzę otrzymało środek usypiający, ale zdołało uciec nieco dalej, na teren Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Udało się je schwytać po podaniu kolejnej dawki środka. Otępiałego, ważącego 80-kilogramów daniela strażacy przetransportowali do przyczepy, w której został on przewieziony w bezpieczne miejsce.

źródło:
Zobacz więcej