RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Brytyjczycy znowu wybrali Kraków. Jest lepszy niż Sewilla czy Berlin

Kraków kolejny raz zajął 1. miejsce w rankingu magazynu "Which?"  (fot. pixabay.com/DzidekLasek)
Kraków kolejny raz zajął 1. miejsce w rankingu magazynu "Which?" (fot. pixabay.com/DzidekLasek)

Kraków trzeci rok z rzędu znalazł się na szczycie notowania magazynu „Which?”. Spośród 43 europejskich miast, to właśnie stolica Małopolski okazała się najbardziej atrakcyjnym celem krótkich podróży, wyprzedzając w zestawieniu Sewillę, Walencję, Berlin czy Amsterdam.

Boeing 787-9 wylądował na warszawskim Lotnisku Chopina. To już 15. Dreamliner LOT-u

Boeing 787-9 Dreamliner wylądował w piątek na warszawskim Lotnisku Chopina; to piętnasta tego typu maszyna w barwach PLL LOT. Przewoźnik...

zobacz więcej

Co roku magazyn „Which?” prosi Brytyjczyków o wskazanie najlepszego europejskiego miasta, które ich zdaniem jest idealnym miejscem na krótki wypoczynek. Ocenie poddawane są nie tylko walory turystyczne, ale również baza hotelowa i gastronomiczna.

Kraków zajmuje pierwsze miejsce na liście z wynikiem 93 proc. Jest jedynym miastem w rankingu, które otrzymało najwyższą pięciogwiazdkową notę w kategorii „stosunek jakości do ceny”.

Kraków otrzymał również pięciogwiazdkową ocenę za jedzenie, co plasuje go w czołówce kulinarnych miejsc, takich jak Werona, Lizbona i Madryt.

Odwiedzający Kraków byli również pod wrażeniem bogatej historii miasta – jego ocena za doświadczenia kulturalne również wynosi pięć gwiazdek.

Na drugim miejscu znalazła się Sewilla, tuż za nią uplasowały się: Walencja, Berlin, Amsterdam, Budapeszt. Zestawienie zamykają Bruksela, Mediolan i Alicante.

„Pałace, pierogi i piwo”

„Z pałacem na każdym kroku, talerzem pierogów i kuflem piwa, które kosztują mniej niż 10 funtów, nic dziwnego, że Kraków wciąż króluje w naszej ankiecie” – podsumował wyniki zestawienia Rory Boland, redaktor działu podróży w „Which?”.

„Wczasowiczom, którzy wciąż tkwią w Amsterdamie, Paryżu i innych klasycznych europejskich destynacjach, następnym razem polecam wybrać Polskę, aby znaleźć jedzenie, hotele i atrakcje turystyczne, które są równie dobre, ale o połowę tańsze” – zarekomendował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej