Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Bentley nie może używać swojej nazwy. Marka aut przegrała przed sądem

Bentley Motors przegrał przed Sądem Najwyższym z Bentley Clothing (fot. Pixabay/350543)

Marka luksusowych aut Bentley nie może już umieszczać swojej nazwy na odzieży. To efekt przegranego procesu sądowego z brytyjskim producentem ubrań.

Fiat Chrysler i PSA Peugeot uzgodniły fuzję

Zarządy włosko-amerykańskiej grupy motoryzacyjnej Fiat Chrysler i francuskiego koncernu PSA Peugeot uzgodniły fuzję dwóch przedsiębiorstw. W ten...

zobacz więcej

Brytyjski Sąd Najwyższy uznał, że Bentley naruszył prawa do znaku towarowego firmy Brandlogic, właściciela marki odzieżowej Bentley Clothing.

Firma Bentley Clothing powstała w Manchesterze w 1982 roku. Producent aut Bentley, obecnie należący do koncernu Volkswagen, stworzył swoją pierwszą linię odzieżową w 1987 roku.

Sądowa walka Dawida z Goliatem trwała od 1998 roku gdy prawnicy Bentley Clothing zarzucili Bentleyowi naruszanie praw i nieuczciwą konkurencję. Po latach bezowocnych negocjacji sprawa trafiła w 2017 roku do Sądu Najwyższego.

Sędzia Richard Hacon orzekł, że początkowo obie firmy w sposób uczciwy równocześnie korzystały z nazwy „Bentley”, ale późniejsze działania Bentley Motors były „stałym naruszeniem praw Bentley Clothing”.

Producent aut musi zniszczyć albo przekazać swoją linię odzieżową, w której naruszono prawa konkurentów, albo będzie liczyć się z karami finansowymi.

źródło:
Zobacz więcej