RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Do więzienia za taniec. Iran tropi niepokorne internautki

Sahra Afsharian, Sara Shariatmadari i Niloufar Motiei trawfiły do więzienia Qarchak (fot. YT/TT)

Trzy kolejne irańskie internautki zostały aresztowane w październiku za „przestępstwo” publikowania w sieci nagrań przedstawiających je w tańcu. Państwowe media informują, że kobiety należą do większej grupy podejrzanych o „tworzenie obscenicznych treści”.

Kobiety w Iranie będą mogły zobaczyć mecz piłkarski

Kobiety, po 40 latach, będą mogły w Iranie obejrzeć na stadionie mecz piłkarski, który rozegrany zostanie w ramach kwalifikacji mistrzostw świata...

zobacz więcej

Sahra Afsharian, Sara Shariatmadari i Niloufar Motiei są gwiazdami irańskiego internetu. Każda ma dziesiątki tysięcy obserwujących w mediach społecznościowych. Ich winą jest opublikowanie w sieci filmów, na których wykonują tzw. shuffle dance.

Afsharian opublikowała nagranie w muzułmańskiej chuście na głowie, mimo to wpadła w oko śledczych. Razem z pozostałymi internautkami trafiła do więzienia Qarchak, jednego z najcięższych zakładów karnych w Iranie.

Służby w tym kraju aresztują internautki za publikowanie zdjęć i nagrań, które są oceniane jak obraźliwe. Wśród kar jest publiczne przyznanie się do swoich „niemoralnych zachowań”, ale orzekane są także kary chłosty.

źródło:
Zobacz więcej