Nie żyje reprezentantka Jamajki. Tarania Clarke została zamordowana

Tarania Clarke zginęła od ciosu nożem (fot. Getty Images/Stephen Pond)

Do brutalnego morderstwa doszło w czwartek wieczorem. Reprezentantkę Jamajki w piłce nożnej Taranię Clarke dźgnięto nożem. 20-latkę przewieziono do szpitala, gdzie zmarła. Sprawczyni została zatrzymana i aresztowana.

W boisko uderzył piorun. Trzech piłkarzy upadło na ziemię [WIDEO]

Dwóch piłkarzy trafiło do szpitala, gdy piorun uderzył w boisko podczas meczu ligi uniwersyteckiej.

zobacz więcej

Do zabójstwa doszło w stolicy Jamajki Kingston w czwartek, około godziny 20.50 czasu lokalnego – poinformowało BBC. Taranię Clark zaatakowała kobieta, która chciała ukraść jej telefon komórkowy. Następnie ugodziła ją nożem. 20-latkę przewieziono do szpitala, jednak nie udało się uratować jej życia.

Kobieta, która zamordowała piłkarkę, została zatrzymana, a następnie aresztowana.

Tarania Clarke we wrześniu zadebiutowała w reprezentacji, w meczu kwalifikacji olimpijskich. Jamajki pokonały wówczas zespół z Kuby aż 12:1.

Prezes Jamaica Football Federation, Michael Rackets w rozmowie z BBC powiedział: – Jamajska federacja jest głęboko zasmucona przedwczesnym odejściem młodej Taranii Clarke. Muszę wykorzystać tę okazję, aby osobiście, a także w imieniu JFF, złożyć kondolencje członkom rodziny i przyjaciołom Clarke. W tym okresie żałoby związek musi udzielić jak największego wsparcia rodzinie i przyjaciołom zawodniczki – dodał.


źródło:
Zobacz więcej