Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Zwolennik szariatu wychłostany za pomałżeński seks. Gapie zdarzenie nagrywali

Karę chłosty wymierzył oficer religijny (fot. TT/CNN)

Indonezyjczyk działający w organizacji, która wymusza na rządzie restrykcyjne zmiany w prawie, dotyczące chłostania osób cudzołożących, sam podpadł pod taki paragraf. Publiczną chłostę zwolennika szariatu i jego kochanki przeprowadzono w regionie Aceh.

Muzułmanie we Francji żądają wprowadzenia szariatu

Muzułmanie we Francji nie poddają się sekularyzacji. Jeszcze przed 30 laty można było sądzić, że islam podzieli los głównych wyznań...

zobacz więcej

Region Aceh na Sumatrze jest zamieszkany przez konserwatywnych muzułmanów, którzy wymusili na władzach możliwość stosowania u siebie islamskiego prawa szariatu. Zgodnie z nim, kary chłosty wymierza się m.in. za cudzołóstwo, picie alkoholu, stosunki homoseksualne czy seks przedmałżeński.

W czwartek aktywista MPU, organizacji walczącej o wprowadzenie szariatu w całym kraju, sam został skazały na karę chłosty za złamanie prawa, którego implementacji się domaga. Mukhlis (wielu Indonezyjczyków posługuje się tylko imieniem – przyp. red.) został przyłapany we wrześniu na spółkowaniu z zamężną kobietą.

Aktywista i jego kochanka zostali wychłostani w czwartek. Mężczyzna przyjął od lokalnego oficera religijnego 28 uderzeń ratanową rózgą, niewierna żona – 23. Wymierzaniu kary przyglądały się dziesiątki osób, niektóre nagrywały je telefonami komórkowymi.

Także w czwartek, w regionie Aceh 12 uderzeń rózgą otrzymała studentka, która spędziła w internacie noc z mężczyzną. Jej kochankowi się upiekło, gdyż jest nieletni.

Indonezyjskie organizacje praw człowieka krytykują stosowanie szariatu jako karę okrutną i nieludzką. Także prezydent Indonezji, największego kraju muzułmańskiego na świecie, Joko Widodo wzywa do zakończenia publicznych chłost.

źródło:
Zobacz więcej