RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Rzecznik rządu: Szczegóły ws. nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa są analizowane

Nie wykluczamy powstania takiego podmiotu czy urzędu, który prowadziłby nadzór nad spółkami w zmodyfikowany sposób – poinformował rzecznik (fot. PAP/Leszek Szymański)_

– Szczegóły dotyczące nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa, w tym decyzja kto będzie za niego odpowiedzialny, są jeszcze analizowane – oświadczył rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, kwestia ta zostanie ogłoszona w najbliższych dniach.

Rzecznik rządu komentuje spekulacje na temat przywrócenia resortu Skarbu Państwa

Rozważamy możliwość przywrócenia ministerstwa czy innego sposobu zarządzania zasobem państwowym, w tym spółkami Skarbu Państwa – powiedział...

zobacz więcej

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował, że kierownictwo Zjednoczonej Prawicy ustaliło strukturę przyszłego rządu. Na spotkaniu władz Zjednoczonej Prawicy potwierdzono też rekomendację Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany wcześniej w TVN24, czy można powiedzieć, że w nowym rządzie „będzie ministerstwo skarbu i Jacek Sasin stanie na jego czele”, Karczewski odpowiedział: „to możemy dzisiaj powiedzieć”. Podkreślił jednak, że o wszystkich zmianach w rządzie poinformuje premier Morawiecki.

Sasin pytany w radiowej Trójce, czy jest już „po słowie w sprawie ministerstwa skarbu” stwierdził, że różne rozmowy się toczą, zarówno z nim, jak i z innymi politykami, bo tak wygląda proces tworzenia rządu. Jak dodał, decyzji personalnych nie ma.

– Nawet nie wiem, że takie ministerstwo ma powstać, o którym pani mówi. (...) Ta struktura rządu została rzeczywiście ustalona na spotkaniu koalicyjnym, mówił o tym rzecznik naszej partii. Zostało potwierdzone, że kandydatem na premiera tego nowego rządu jest Mateusz Morawiecki. Rozmawiano o tym, jaka ma być struktura tego rządu i w najbliższych dniach pewnie te informacje również opinii publicznej będą przekazywane, natomiast w tej chwili nie ma żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie – oświadczył Sasin.

Rzecznik rządu proszony o odniesienie się do tych informacji przyznał, że szczegóły dotyczące resortów, w tym kwestie personalne, są ciągle przedmiotem analiz.

– Kwestia nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa jest ciągle przedmiotem analiz. Nie wykluczamy powstania takiego podmiotu czy urzędu, który prowadziłby nadzór nad spółkami w zmodyfikowany sposób – poinformował Müller.

Jak dodał, decyzje w tej sprawie, jak i całej struktury rządu będą ogłaszane w najbliższych dniach.

Ministerstwo Skarbu Państwa istniało w latach 1996-2016. Zostało zlikwidowane w czasach rządu Beaty Szydło. Ostatnim ministrem skarbu w tym rządzie był Dawid Jackiewicz, a „likwidatorem” MSP – Henryk Kowalczyk. Nadzór nad SSP został rozdzielony między różne resorty.

źródło:
Zobacz więcej