Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Już jutro w kinach premiera filmu „Nieplanowane”

Film pokaże kulisy branży aborcyjnej (fot. Materiały prasowe)

1 listopada wchodzi do polskich kin film „Nieplanowane”, który odsłania kulisy działania organizacji Planned Parenthood - jednej z największych korporacji zajmujących się aborcją. Petycję o udostępnienie obrazu w naszym kraju podpisało 224 tys. osób.

Liderki lewicy: Aborcja do 12. tygodnia ciąży

Możliwość przerwania ciąży do 12. tygodnia jej trwania, równe płace kobiet i mężczyzn, łatwy dostęp do antykoncepcji, alimenty ściągane przez...

zobacz więcej

Film „Nieplanowane” powstał na podstawie bestsellerowej książki Abby Johnson i Cindy Lambert pod tym samym tytułem. Książka stała się jedną z najgłośniejszych publikacji w Stanach Zjednoczonych.

– Kilka miesięcy temu zetknęliśmy się z wyjątkowym filmem „Nieplanowane”, który był pokazywany w USA i wywołał tam rewolucję. Zmienił życie tysięcy ludzi w tym kraju, sprawił, że dzisiaj w Stanach Zjednoczonych jest najmniejszy od lat współczynnik dokonywanych aborcji – mówił we wrześniu współorganizator akcji „Polska pod Krzyżem” Maciej Bodasiński.

Jego zdaniem „film zaprasza do tego, żeby w zupełnie nowy sposób spojrzeć na kwestię dzieci nienarodzonych”.

Dodał, że film ten może sprawić, że „front wojny, która toczy się w Polsce, może po prostu zniknąć, że zaczniemy mówić o tym temacie z wielkim szacunkiem, z miłością, zapraszając do tego, żeby każdy w swoim sumieniu, stojąc w prawdzie, rozeznał swój stosunek do życia dzieci nienarodzonych”.

źródło:
Zobacz więcej