RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmarła najstarsza osoba na świecie. Urodziła się za panowania cara Mikołaja II

Cała wioska przybyła, by oddać należny jej szacunek (fot. YT/24H News)

Zmarła 123-letnia Tanzilia Bisembejewa. Urodzona w drugim roku panowania ostatniego cara Rosji, była najstarszą osobą na świecie. Informację podała rosyjska agencja TASS. Miała czworo dzieci, 10 wnucząt, 13 prawnucząt i dwoje praprawnucząt.

Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie. Pochodził ze Szczecina

Urodzony w Szczecinie Niemiec Gustav Gerneth, który był uważany za najstarszego mężczyznę na świecie, zmarł w poniedziałek w nocy w swym domu w...

zobacz więcej

– Cała wioska przybyła, by oddać należny jej szacunek. Nasza stulatka była dobrze znana, szanowana, kochana w okolicy – powiedział Nurgali Baitemirov, członek władz rejonu krasnojarskiego w obwodzie astrachańskim.

Krewni zmarłej mówią, że Bisembejewa była życzliwa i optymistycznie nastawiona do życia. Mieszkała z bliskimi. – Ostatnio nie wychodziła, mówiła niewiele i pozostawała w łóżku, ale rozpoznawała wszystkich krewnych – mówi jej brat.

Zmarła miała czworo dzieci, 10 wnucząt, 13 prawnucząt i dwoje praprawnucząt.

Bisembejewa urodziła się 14 marca 1896 r., w pierwszych latach panowania Mikołaja II. Choć w 2017 r. pojawiła się informacja, że mieszkanka Kabardyno-Bałkarii Nanu Szaowa może liczyć aż 127 lat, to jednak Bisembejewa została uznana za najstarszą żyjącą osobę na ziemi.

Tydzień temu zmarł urodzony w Szczecinie Niemiec Gustav Gerneth, uważany za najstarszego mężczyznę na świecie – informowały niemieckie media. Zgon nastąpił tydzień po jego 114. urodzinach.

źródło:
Zobacz więcej