Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Za szybko, pod prąd, na czerwonym. Policja dostaje coraz więcej nagrań z polskich dróg [WIDEO]

Policja apeluje o rozwagę na drodze (fot. pomorska.policja.gov.pl)

Kierowca się cieszy, że choć złamał przepisy, nie zatrzymała go policja. Jednak za sprawą kogoś w sąsiednim aucie z kamerą dostanie mandat i punkty. W tym roku na policyjną skrzynkę na Pomorzu wpłynęło ponad 850 nagrań od świadków zdarzenia. Policja apeluje o rozwagę na drodze i udostępnia film prezentujący wykroczenia popełniane przez kierowców.

Obwodnica Wrocławia. Są plany wprowadzenia pomiaru prędkości

Odcinkowy pomiar prędkości ma zostać wprowadzony na całym odcinku autostradowej obwodnicy Wrocławia przebiegającym przez teren miasta. Obecnie...

zobacz więcej

Od kilku lat funkcjonariusze korzystają ze specjalnej skrzynki mailowej stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl, na którą można przesyłać wideo.

Najczęściej otrzymują nagrania, na których kamery zarejestrowały nieprawidłowy manewr wyprzedzania. Jak podkreśla policja, wykroczenia tego typu są jedną z głównych przyczyn tych najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.

Nadesłane materiały są każdorazowo analizowane pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców wykroczeń i agresywnych zachowań na drodze. Śledczy ustalają właścicieli pojazdów i nakładają mandaty lub kierują wnioski do sądu wobec kierowców, którzy dopuścili się rażących wykroczeń w ruchu drogowym.

W tym roku do 24 października na skrzynkę wpłynęło 852 zgłoszenia od kierowców, w 2018 r. – 538.

Policja apeluje o rozwagę i zwraca uwagę, aby wszelkie manewry w ruchu drogowym były wykonywane w sposób prawidłowy i przemyślany.źródło:
Zobacz więcej