„Alfa Romeo chce Roberta Kubicę”. Jest jednak pewna przeszkoda

Robert Kubica odchodzi z Williamsa, ale jest pełen optymizmu (fot. PAP/Leszek Szymański)

Co w przyszłym sezonie Formuły 1 będzie robił Robert Kubica? Na pewno odejdzie z teamu Williamsa. Dziennikarze z francuskiego portalu www.f1i.com twierdzą, że Polak może trafić do Alfy Romeo.

Orlen chce zostać w Formule 1 i z Kubicą

Robert Kubica rozstaje się ze stajnią Williamsa po tym sezonie Formuły 1. Jednak główny sponsor Polaka, PKN Orlen nie zamierza rezygnować z F1 i...

zobacz więcej

Kubica już kilka tygodni temu ogłosił odejście z Williamsa. Nasz najlepszy i jedyny kierowca w Formule 1 nie był zbyt zadowolony z sezonu w barwach brytyjskiego teamu. Był najsłabszy wśród wszystkich zawodników i wywalczył tylko jeden punkt w klasyfikacji Grand Prix.

Słabe wyniki jednak nie zmniejszyły optymizmu ani samego Kubicy, ani jego sponsora, PKN Orlen. Koncern zostaje z Robertem, co wiele razy podkreślał prezes naftowego giganta, Daniel Obajtek.

Po tych deklaracjach zgłosili się szybko menedżerowie amerykańskiej stajni Haas, którzy widzą Polaka w roli kierowcy testowego. Francuski portal f1i.com podał z kolei informację, że zainteresowanie Kubicą wyraża również Alfa Romeo. Wprawdzie Polak nie znalazłby od razu miejsca za kółkiem bolidu, ale miałby zostać kierowcą rozwojowym włoskiego zespołu. Mógłby łączyć stanowisko ze startami w wyścigach aut turystycznych albo występować w serii GT, w barwach Ferrari.

Francuski portal twierdzi, że przedstawiciele Alfy Romeo byli już na rozmowach w Warszawie. Problemem może być jednak fakt, że jednym ze sponsorów włoskiego zespołu jest konkurent Orlenu, firma Shell.

źródło:
Zobacz więcej