RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niedziele handlowe w 2020 roku. Sprawdź, co się zmieni

Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach (fot. Shutterstock/Grand Warszawski)

W tym roku czekają nas jeszcze cztery niedziele, podczas których sklepy będą otwarte. Kolejny rok przyniesie zmiany. Prezentujemy kalendarz handlowych niedziel na 2020 rok.

Emilewicz o zakazie handlu w niedzielę: Ustawa spełniła swój cel

Nie ma powodu, by rezygnować z założeń przyjętych w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele – powiedziała minister przedsiębiorczości i...

zobacz więcej

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku.

W 2019 roku zakupy zrobimy na starych zasadach czyli w ostatnią niedzielę miesiąca a przed samymi świętami trafią się dodatkowe pracujące weekendy. I zakupy możemy zaplanować: 24 listopada, 15, 22 i 29 grudnia.źródło:

Zobacz więcej