RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier wytypował „11” stulecia. „To prawie tak trudne, jak sformowanie rządu”

W tym roku przypada 100-lecie powołania Polskiego Związku Piłki Nożnej (fot. VI Images via Getty Images)

Premier Mateusz Morawiecki wytypował jedenastu najlepszych piłkarzy w historii polskiego stulecia z okazji rocznicy powołania Polskiego Związku Piłki Nożnej. „Gdybyśmy zawsze mogli dysponować tak mocnym składem, to Biało-Czerwoni walczyliby o medale na każdym wielkim turnieju” – skomentował zadanie premier na Facebooku.

„Nie rusz Kazika, bo zginiesz”. 31 lat temu odszedł Kazimierz Deyna

„Deyna Kazimierz, nie rusz Kazika, bo zginiesz” – przez lata ostrzegali kibice Legii piłkarzy innych drużyn grających na Łazienkowskiej w...

zobacz więcej

W tym roku przypada 100-lecie powołania Polskiego Związku Piłki Nożnej. PZPN podkreśla, że jest to odpowiedni czas, aby uhonorować wybitnych piłkarzy reprezentacji Polski i zaprasza kibiców do stworzenia własnej „jedenastki”. Swoją drużynę utworzył także premier Mateusz Morawiecki.

„Gdy otrzymałem od PZPN i Łączy nas piłka zaproszenie do wytypowania mojej osobistej piłkarskiej jedenastki stulecia w ramach #od100lat, nawet nie przypuszczałem, że będzie to zadanie prawie tak trudne jak sformowanie nowego rządu” – poinformował premier na Facebooku.

Szef rządu zaprezentował skład: Jan Tomaszewski w bramce, w obronie Władysław Żmuda, Łukasz Piszczek, Kamil Glik i Tomasz Wałdoch, w drugiej linii Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna i Jakub Błaszczykowski, a w ataku Włodzimierz Lubański, Gerard Cieślik i Robert Lewandowski.

Morawiecki przyznał, że przy wyborze miał dylematy, z tego powodu zamieścił listę 12 rezerwowych, na której znaleźli się m.in. Michał Żewłakow, Hubert Kostka, Henryk Kasperczak, Lucjan Brychczy.

„Zachęcam do udziału w akcji i podzielenia się Waszymi typami w komentarzach. Niech łączy nas sport!” – apeluje premier.

Polski Związek Piłki Nożnej uruchomił platformę umożliwiającą stworzenie własnej, wymarzonej drużyny. To specjalna strona internetowa, która ma na celu przedstawienie i przypomnienie bogatej historii PZPN, w tym postaci, które ją tworzyły i tworzą. Swoje zespoły można wybierać do 20 listopada 2019 roku. Oficjalne ogłoszenie Reprezentacji 100-lecia nastąpi podczas Gali Stulecia PZPN, 6 grudnia 2019.

źródło:
Zobacz więcej