Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Szkło w bulionie dla wegan. Producent wycofuje całą partię

W bulionie warzywnym z Niemiec może być szkło. (fot. Shutterstock/FrimuFilms)

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że w bulionie warzywnym w proszku „Rapunzel Klare Suppe” mogą występować fragmenty szkła. Partia produktu popularnego wśród wegan została wycofana z rynku.

Popularne herbatniki wycofane z obrotu. GIS ostrzega

GIS poinformował na swojej stronie o wykryciu dwutlenku siarki (substancji alergizującej) w produkcie „Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem...

zobacz więcej

Partia wycofywanego, niemieckiego bulionu „Rapunzel Klare Suppe” to seria o wadze 250 g, z datą minimalnej trwałości do 18.09.2020.

Inspektorat otrzymał skargę konsumenta o obecności szkła w bulionie. Z braku możliwości ustalenia, czy inne produkty z tej partii towaru nie są zanieczyszczone szkłem, firma Rapunzel Naturkost GmbH z Niemiec zdecydowała o wycofaniu partii w całości.

Odbiorcą produktu w Polsce była firma Bio Planet SA, Wilkowa Wieś 7, 05-084 Leszno, która sprzedała produkt hurtowniom i detalistom w całym kraju. Firma poinformowała ich o sytuacji i rozpoczęła wycofywanie kwestionowanej partii produktu z obrotu. Konsumenci, którzy kupili produkt, nie powinni go jeść.

źródło:

Zobacz więcej