RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ryanair zaczyna działać w Polsce pod nową nazwą

Buzz będzie realizował loty czarterowe oraz połączenia regularne dla Ryanair (fot. PAP/EPA/Raul Caro)

Polska spółka irlandzkiego przewoźnika, która do tej pory występowała jako Ryanair Sun, zmieniła nazwę na Buzz. Z ogona samolotów zniknie harfa, zamiast niej pojawi się pszczoła. To pomysł na ominięcie zawirowań gospodarczych związanych z brexitem.

Nowe połączenie lotnicze z Gdańska do Bergen

W niedzielę linie lotnicze Norwegian uruchomiły nowe połączenie z Gdańska do norweskiego Bergen. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w...

zobacz więcej

Polski oddział Ryanaira (Ryanair Sun) prowadzi operacje lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej. Rebranding linii może pomóc w uniknięciu zawirowań związanych z brexitem. Irlandia, która jest ojczyzną Ryanaira, nadal bowiem nie wie, jakie konsekwencje dla kraju będzie miało wyjście Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej.

– Buzz będzie realizował loty czarterowe oraz połączenia regularne dla Ryanaira. W tym roku flota linii będzie liczyła 25 samolotów – podkreślał w marcu Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz.

Bazy Ryanaira w Pradze i Sofii Buzz przejmie od listopada. Z kolei w grudniu dołączy do nich Budapeszt. Linia będzie nadal świadczyła usługi leasingu floty dla Ryanaira, gdyż zmienia się głównie znak towarowy; sama firma pozostaje częścią grupy.

Wstępne szacunku mówią, że obecnie Buzz odpowiada za około 60 proc. lotów wykonywanych przez Ryanair z Polski i do Polski.

Ryanair Sun pojawił się w Polsce w 2017 roku, kiedy to jeszcze bez licencji oferował loty czarterowe dla polskich touroperatorów. W 2018 roku linia uzyskała wydawaną przez Urząd Lotnictwa Cywilnego licencję AOC, która pozwoliła na rozpoczęcie oficjalnej działalności. Pierwszy lot rejsowy odbył się na trasie Poznań - Zakintos.

źródło:
Zobacz więcej