RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Omal nie zabił funkcjonariusza Straży Granicznej. Przemytnik trafi do więzienia

W obu pojazdach znajdowało się blisko 270 tys. paczek papierosów (fot. podlaski.strazgraniczna.pl)

Na trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności skazał w piątek Sąd Okręgowy w Suwałkach przemytnika, który mógł doprowadzić do śmierci funkcjonariusza Straży Granicznej. Andrzej S. będzie musiał również zapłacić odszkodowanie w wysokości 86 tys. złotych za uszkodzony samochód SG.

Jechał pod wpływem narkotyków. Dwukrotnie przekroczył prędkość [WIDEO]

Policjanci tarnowskiej grupy SPEED zatrzymali pirata drogowego, który rozpędził swoje audi do prędkości 185 km/h. Kierowca był pod wpływem...

zobacz więcej

Pod koniec stycznia na drodze z Suwałk do Olecka funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG postanowili zatrzymać do kontroli drogowej dwa fiaty ducato.

Kierowcy nie zareagowali na sygnały do zatrzymania. Przeciwnie, zawrócili i ruszyli ze znaczną prędkością w kierunku Suwałk. Za uciekającymi wszczęto pościg.

Powiadomiony inny patrol Straży Granicznej rozstawił blokadę we wsi Orłowo. Kierowcy busów nie reagowali jednak na kolejne próby zatrzymania.

Jeden z pojazdów, prowadzony przez Andrzeja S., staranował oznakowany samochód służbowy Straży Granicznej. Pojazd przesunął się i potrącił stojącego w pobliżu funkcjonariusza, który doznał bardzo poważnych obrażeń ciała, w tym pęknięcia czaszki, złamania nogi i urazów brzucha.

Funkcjonariusz SG w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Drugi samochód zatrzymał się na poboczu. Jak się okazało, w busach znajdowały się bardzo duże ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Na ławie oskarżonych zasiadł też kierowca drugiego busa – Jarosław S. Odpowiadał za próbę przemytu. Sąd skazał go na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

(fot. podlaski.strazgraniczna.pl)

źródło:
Zobacz więcej