Burmistrz płakał, biznesmen chował się w tureckiej knajpie. Kulisy akcji CBA we Włochach

Artur W. przyjął 200 tys. zł łapówki (fot. Shutterstock/Grisha Bruev)

Burmistrz warszawskich Włoch Artur W. został zatrzymany przez CBA po tym, jak przyjął 200 tys. zł łapówki od Sabriego B., byłego właściciela Pogoni Szczecin. W chwili zatrzymania, do którego doszło w jego garażu, burmistrz się rozpłakał. Biznesmena zatrzymano z kolei w jednej z tureckich restauracji blisko Okęcia. Portal tvp.info ujawnia kulisy akcji warszawskich agentów CBA.

CBA zatrzymało burmistrza warszawskich Włoch Artura W.

Agenci warszawskiej delegatury CBA zatrzymali burmistrza stołecznej dzielnicy Włochy Artura W. Urzędnik przyjął 200 tys. zł łapówki, w zamian...

zobacz więcej

Przekazanie 200 tys. zł w gotówce odbyło się na jednej ze stołecznych ulic. Burmistrz Włoch jechał samochodem, z naprzeciwka swoim autem nadjechał Sabri B. Mężczyźni uchylili szyby, biznesmen wrzucił urzędnikowi pieniądze, obaj odjechali każdy w swoją stronę.

Wszystko obserwowali agenci CBA. Dwie ekipy ruszyły za dwoma autami. Artura W. zatrzymali w garażu przy jego domu. Mężczyzna płakał, kiedy zakładano mu kajdanki.

Za Sabrim B. agenci jechali aż na ulicę Maciejki. Biznesmen wszedł do jednej z tureckich knajp, w lokalu było kilkadziesiąt innych osób. Agenci weszli do pomieszczenia; Sabriego B. próbowano ukryć, mężczyźni stawili się agentom.

Próbujących przeszkodzić w akcji funkcjonariusze szybko powalili na ziemię. Zakuto też biznesmena. Obu zatrzymanych przewieziono do prokuratury.

Agenci ustalili, że łapówka była drugą, przekazaną burmistrzowi. Prawdopodobnie pierwsza z nich była podobnej wielkości – ok. 200 tys.

źródło:
Zobacz więcej