RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Na boisku i w kieszeni. Zła passa AC Milan trwa

W ciągu ostatnich sześciu lat straty AC Milan wyniosły pół miliarda euro (fot. PAP/EPA/Riccardo Antimiani)
W ciągu ostatnich sześciu lat straty AC Milan wyniosły pół miliarda euro (fot. PAP/EPA/Riccardo Antimiani)

Zespół Krzysztofa Piątka AC Milan ma ostatnio złą passę nie tylko pod względem wyników sportowych, ale i finansowych. Słynny piłkarski klub z Mediolanu zanotował w 2018 r. rekordową stratę 145,9 mln euro.

Klub Piątka wyrzucony z europejskich pucharów

AC Milan nie zagra w europejskich pucharach w sezonie 2019/2020 z powodu naruszenia zasad finansowego fair play – ogłosił Trybunał Arbitrażowy ds....

zobacz więcej

Zatwierdzony podczas posiedzenia klubu bilans wykazał, że straty są wyższe o około 20 mln niż w 2017 r. Wszystkie ma pokryć większościowy akcjonariusz, fundusz Elliott, który przejął kontrolę nad AC Milan latem 2018 r. z powodu problemów finansowych chińskiego konsorcjum i biznesmena Yonghonga Li.

Wcześniej przez lata AC Milan należał do magnata medialnego i byłego premiera Silvio Berlusconiego.

W ciągu ostatnich sześciu lat straty AC Milan wyniosły pół miliarda euro, a finansowe problemy spowodowały, że słynny klub został wykluczony z rozgrywek o europejskie puchary – Ligi Europy. „Rossoneri” nie spełnili bowiem po raz kolejny wymogów finansowego fair play, którego zasady wymagają, by kluby nie wydawały więcej, niż zarabiają.

Pomysłem na ożywienie koniunktury niegdyś wielkiego AC Milan ma być idea propagowana wspólnie z lokalnym rywalem – Interem Mediolan, budowy nowoczesnego stadionu piłkarskiego. Pomysł i jego realizację muszą poprzeć jednak władze stolicy Lombardii.

W ostatniej kolejce włoskiej ekstraklasy drużyna Krzysztofa Piątka uległa w Rzymie AS Roma 1:2 i spadła na 12. miejsce w tabeli.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej