RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Świat byłby lepszy bez ciebie”. Skutecznie zachęciła chłopaka do samobójstwa

Inyoung You miała zachęcać swojego partnera, aby odebrał sobie życie (fot. Suffolk County District Attorney)

Studentka Boston College, pochodząca z Korei Południowej Inyoung You, miała wielokrotnie namawiać swojego chłopaka, aby popełnił samobójstwo. W ciągu dwóch miesięcy poprzedzających jego śmierć, wysłała mu 47 tys. SMS-ów, w których pisała m.in., że „świat byłby lepszy bez niego”. Teraz usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

W wyniku samobójstw umiera rocznie więcej osób niż na wojnach

Co 40 sekund jedna osoba na świecie odbiera sobie życie. Rocznie niemal 800 tys. ludzi popełnia samobójstwo – to więcej niż umiera wskutek malarii,...

zobacz więcej

Według prokuratury okręgowej hrabstwa Suffolk 21-letnia Inyoung You miała wysyłać swojemu o rok starszemu chłopakowi Alexandrowi Urtulamowi ponad 780 SMS-ów dziennie. Pisała w nich m.in., że „świat byłby lepszy bez niego” i zachęcała go, by się zabił. W ciągu dwóch miesięcy poprzedzających śmierć Urtulama para wymieniła między sobą ok. 75 tys. wiadomości, z czego 47 tys. zostało wysłanych przez 21-latkę.

20 maja Urtulam popełnił samobójstwo, skacząc ze znajdującego się na dużej wysokości parkingu wielopoziomowego w Bostonie. Dwie godziny później miał odbierać dyplom ukończenia uczelni.

Prokurator okręgowa poinformowała, że studentce postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak wyjaśniła na konferencji prasowej, 21-latka była w pełni świadoma posiadania „całkowitej kontroli nad panem Urtulamem, zarówno w sferze psychicznej, jak i emocjonalnej”. Inyoung You miała również wiedzieć, że z powodu stosowanych przez nią technik manipulacyjnych jej partner popadł w depresję i miewał myśli samobójcze.

Prokurator podkreśliła, że tragiczna śmierć 22-letniego studenta przypomina społeczeństwu o możliwych następstwach przemocy domowej. – Przemoc domowa nie zawsze wygląda tak samo, ale zawsze dotyczy władzy i kontroli – powiedziała.

21-latka przebywa w swojej rodzinnej miejscowości w Korei Południowej. Jeśli nie wróci dobrowolnie do Stanów Zjednoczonych, zostanie ekstradowana.

źródło:
Zobacz więcej