Raport

Epidemia koronawirusa

„Świat byłby lepszy bez ciebie”. Skutecznie zachęciła chłopaka do samobójstwa

Inyoung You miała zachęcać swojego partnera, aby odebrał sobie życie (fot. Suffolk County District Attorney)

Studentka Boston College, pochodząca z Korei Południowej Inyoung You, miała wielokrotnie namawiać swojego chłopaka, aby popełnił samobójstwo. W ciągu dwóch miesięcy poprzedzających jego śmierć, wysłała mu 47 tys. SMS-ów, w których pisała m.in., że „świat byłby lepszy bez niego”. Teraz usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

W wyniku samobójstw umiera rocznie więcej osób niż na wojnach

Co 40 sekund jedna osoba na świecie odbiera sobie życie. Rocznie niemal 800 tys. ludzi popełnia samobójstwo – to więcej niż umiera wskutek malarii,...

zobacz więcej

Według prokuratury okręgowej hrabstwa Suffolk 21-letnia Inyoung You miała wysyłać swojemu o rok starszemu chłopakowi Alexandrowi Urtulamowi ponad 780 SMS-ów dziennie. Pisała w nich m.in., że „świat byłby lepszy bez niego” i zachęcała go, by się zabił. W ciągu dwóch miesięcy poprzedzających śmierć Urtulama para wymieniła między sobą ok. 75 tys. wiadomości, z czego 47 tys. zostało wysłanych przez 21-latkę.

20 maja Urtulam popełnił samobójstwo, skacząc ze znajdującego się na dużej wysokości parkingu wielopoziomowego w Bostonie. Dwie godziny później miał odbierać dyplom ukończenia uczelni.

Prokurator okręgowa poinformowała, że studentce postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak wyjaśniła na konferencji prasowej, 21-latka była w pełni świadoma posiadania „całkowitej kontroli nad panem Urtulamem, zarówno w sferze psychicznej, jak i emocjonalnej”. Inyoung You miała również wiedzieć, że z powodu stosowanych przez nią technik manipulacyjnych jej partner popadł w depresję i miewał myśli samobójcze.

Prokurator podkreśliła, że tragiczna śmierć 22-letniego studenta przypomina społeczeństwu o możliwych następstwach przemocy domowej. – Przemoc domowa nie zawsze wygląda tak samo, ale zawsze dotyczy władzy i kontroli – powiedziała.

21-latka przebywa w swojej rodzinnej miejscowości w Korei Południowej. Jeśli nie wróci dobrowolnie do Stanów Zjednoczonych, zostanie ekstradowana.

źródło:
Zobacz więcej