RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Toyota zwiększa produkcję aut hybrydowych w Polsce

Całość inwestycji ma zostać zakończona do 2022r. (fot. REUTERS/Damir Sagolj)
Całość inwestycji ma zostać zakończona do 2022r. (fot. REUTERS/Damir Sagolj)

Zakłady japońskiego koncernu w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach zwiększają produkcję układów hybrydowych. W tle decyzji brexit – informuje „Puls Biznesu”.

Polscy przedsiębiorcy lubią innowacje. Wprowadza je coraz więcej firm

W latach 2016-18 innowacje wprowadziło 24 proc. przedsiębiorstw przemysłowych i 19,6 proc. usługowych; najwięcej podmioty zatrudniające co najmniej...

zobacz więcej

Toyota Motor Europe zbuduje drugą linię produkcji silnika TNGA oraz elektrycznych przekładni hybrydowych tworzących razem hybrydowy zespół napędowy 1.5.

„Powody? Oficjalnie - rosnące zainteresowanie autami z napędem hybrydowym w Europie. Z pewnością jednak - choć Toyota nie chce tego komentować - na zwiększenie poziomu inwestycji w Polsce wpłynęło również zamieszanie związane z brexitem” – pisze Hybrydowe zespoły napędowe 1.5 z Polski będą montowane m.in. w czwartej generacji toyoty yaris, która zadebiutuje na europejskim rynku w przyszłym roku.

„Utworzenie dodatkowych linii planowane jest w wałbrzyskim zakładzie Toyoty, w którym będzie rozbudowana hala obróbki i montażu silników oraz hala odlewni, a części do produkcji będą pochodzić m. in. z zakładu w Jelczu-Laskowicach. Całość inwestycji ma zostać zakończona do 2022 r.” - podaje „PB”.

Jak pisze gazeta, „w 2020 r. rozpocznie się rekrutacja co najmniej kilkudziesięciu pracowników do fabryki w Wałbrzychu”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej