RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szpieg zatrzymany przez ABW. Ustaliliśmy, gdzie pracował

ABW przeszukało miejsce jego pracy i zamieszkania  (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)
ABW przeszukało miejsce jego pracy i zamieszkania (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Piotr Ś. mężczyzna zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu, był pracownikiem Agencji Mienia Wojskowego – ustalił portal tvp.info w źródłach zbliżonych do sprawy. AMW w komunikacie stwierdziła jednak, że Ś. nie jest i nie był ich pracownikiem.

ABW zatrzymało Piotra Ś. Jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Piotra Ś. – podejrzanego o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi. Usłyszał już zarzuty i...

zobacz więcej

24 października ABW zatrzymało Piotra Ś. Podczas przeszukania mieszkania i miejsca pracy Ś. funkcjonariusze ABW zabezpieczyli nielegalnie posiadaną sztukę broni palnej, amunicję oraz nośniki elektroniczne i dokumenty.

Służby przeszukały także miejsca zameldowania i faktycznego zamieszkania osób utrzymujących kontakty z Piotrem Ś. Tam również znaleziono broń palną i amunicję bez pozwolenia.

Prokuratura przedstawiła mu zarzuty usiłowania działania na rzecz obcego wywiadu oraz zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu od trzech lat więzienia.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn odnosząc się do pojawiających się w mediach – m.in. w PAP – informacji dot. Piotra Ś., podkreślił, że podejrzany „nie jest nie jest i nie był pracownikiem ani funkcjonariuszem ABW”.

Portal tvp.info ustalił, że zatrzymany był pracownikiem jednej ze spółek córek AMW. W komunikacie przesłanym portalowi tvp.info rzeczniczka Agencji Mienia Wojskowego Małgorzata Weber zaprzeczyła, że zatrzymany przez ABW był pracownikiem AMW.

„W nawiązaniu do informacji pojawiających się w mediach, uprzejmie informuję, że Piotr Ś., mężczyzna zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu, nie jest i nie był pracownikiem Agencji Mienia Wojskowego” – czytamy w komunikacie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej