RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ustawa anty-LGBT? Fogiel: To bicie piany i prowokowanie lewicy

Konfederacja ma 11 przedstawicieli w Sejmie – o czterech za mało, by samodzielnie zgłosić projekt ustawy (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Można domyślać się, że będzie to w większości jakieś ideologiczne bicie piany, nakierowane na to, by sprowokować lewą stronę sceny politycznej – ocenił zapowiedź złożenia projektu ustawy anty-LGBT zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

Ustawa anty-LGBT? Fogiel: To bicie piany i prowokowanie lewicy

Można domyślać się, że będzie to w większości jakieś ideologiczne bicie piany, nakierowane na to, by sprowokować lewą stronę sceny politycznej –...

zobacz więcej

W poniedziałkowej rozmowie z „Rzeczpospolitą” jeden z liderów Konfederacji Janusz Korwin-Mikke powiedział, że jego ugrupowanie chce zgłosić w Sejmie projekt ustawy anty-LGBT. – Zobaczymy, co zrobi PiS. (...) Zakaz LGBTQZ mogą wprowadzić, bo nacisk ich wyborców będzie duży i oczywisty. Będziemy ich bezlitośnie przypierać do muru. Spróbujemy – powiedział.

O tę zapowiedź zapytany został w poniedziałek w Polsat News zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

– Znając osobę i formację, w ramach której zapewne będzie chciał tę ustawę zgłosić, można domyślać się, że będzie to w większości jakieś ideologiczne bicie piany nakierowane na to, żeby z kolei sprowokować lewą stronę sceny politycznej – ocenił.

Poseł Konfederacji atakuje PO za niekrytykowanie 500 Plus. „Są tchórzami”

Poseł Konfederacji Jacek Wilk uważa, że Koalicja Obywatelska przegrała wybory m.in. dlatego, że nie krytykowała programu „Rodzina 500 Plus”. – Są...

zobacz więcej

Dodał też, że od strony „czysto technicznej” zastanawia się, jak Konfederacja zamierza zgłosić ten projekt ustawy. – Bo chyba brakuje im posłów – zauważył (pod projektem ustawy podpisy musi złożyć minimum 15 posłów – przyp. red.).

Jak mówił zastępca rzecznika PiS, w nadchodzącej kadencji Sejmu możemy mieć do czynienia z „samonapędzającym się mechanizmem”, w ramach którego „z prawej i lewej strony” będą wrzucane tematy, wokół których obie strony będą mogły budować oburzenie swoich elektoratów.

W wyborach do Sejmu PiS uzyskał 43,59 proc. i 235 mandatów, Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) - 27,40 proc. i 134 mandaty, Sojusz Lewicy Demokratycznej (z list którego startowały także Lewica Razem i Wiosna) – 12,56 proc. i 49 mandatów, PSL (który startował razem z Kukiz'15) – 8,55 proc. i 30 mandatów, a Konfederacja – 6,81 proc. i 11 mandatów. 1 mandat przypadł Mniejszości Niemieckiej.

Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu ma odbyć się 12 listopada.

źródło:

Zobacz więcej