RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tiger Woods wyrównał 54-letni rekord. „To czyste szaleństwo”

Przez wiele lat Woods był najlepiej zarabiającym sportowcem świata (fot. Chung Sung-Jun/Getty Images)
Przez wiele lat Woods był najlepiej zarabiającym sportowcem świata (fot. Chung Sung-Jun/Getty Images)

Słynny golfista Tiger Woods wygrał w Japonii 82. w karierze turniej z cyklu PGA (Professional Golfers' Association) i tym samym wyrównał 54-letni rekord Sama Sneada. – To jest po prostu szaleństwo – powiedział 43-letni zawodnik po swoim zwycięstwie w Zozo Championship w Inzai.

Znany golfista aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu

Tiger Woods co jakiś czas trafia na pierwsze strony gazet, ale nie za sprawą swoich sukcesów w golfie, tylko z powodu skandali. Tym razem jechał na...

zobacz więcej

– Pięć dni na prowadzeniu – to dużo i mnóstwo stresu. Rywalizacja była o wiele bardziej wyrównana niż mogło się wydawać z boku. Hideki Matsuyama wywierał na mnie ogromną presję – dodał Woods.

Amerykanin wyprzedził Japończyka o trzy uderzenia. Ze stratą sześciu uderzeń zakończyli turniej na trzecim miejscu ex aequo Koreańczyk Im Sung-Jae oraz wicelider światowego rankingu Rory McIlroy z Irlandii Północnej.

Przez wiele lat Woods był najlepiej zarabiającym sportowcem świata. Jego błyskotliwą karierę przerwała przewlekła kontuzja kręgosłupa, uniemożliwiając mu start m.in. w igrzyskach w Rio de Janeiro, gdzie golf powrócił do programu olimpijskiego po 112-letniej przerwie.

Woods wygrał pierwszy turniej PGA w 1996 roku w Las Vegas. Powrócił do czołówki w tym roku, triumfując m.in. w turnieju Masters w Augusta. Był to jego 15. wielkoszlemowy tytuł, ale pierwszy od 11 lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej