RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Jeśli Tusk realnie pojawi się w polskiej polityce, jego notowania spadną”

Widać, że Donaldowi Tuskowi nie wystarczają sam szampan i te apanaże, które ma w Brukseli; chce powrotu do władzy także w Polsce – ocenia wicepremier Jacek Sasin. Gość programu „Jedziemy” w TVP Info podkreślił, że spodziewa się „ostrego starcia” pomiędzy Tuskiem a przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną, bo obaj są politykami, którzy „nie odpuszczają”.

„Donald Tusk chce wykończyć Grzegorza Schetynę”

Przyszły poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Ozdoba spodziewa się, że najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem brutalnej walki w Platformie...

zobacz więcej

Znając historię rywalizacji Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny w PO w ostatnich latach, można powiedzieć, że nie ma tam miłości – mimo deklaracji o polityce miłości – powiedział Sasin. Zdaniem wicepremiera szef Rady Europejskiej rozważa powrót z Brukseli do krajowej polityki.

– Ale ja się tego nie obawiam; myślę, że Donald Tusk to w polskiej polityce „zgrana karta”. Dzisiaj to nie jest kandydat, który jest w stanie porwać za sobą wyborców i odnieść sukces – ocenił polityk.

W jego opinii pięć lat, które minęły, odkąd PO utraciła władzę, to „nie jest tak dużo, żeby zapomnieć, jak wyglądały rządy Donalda Tuska i do czego doprowadziły”, a także „jak wyglądało bezrobocie, polityka rodzinna czy stan budżetu”.

– Myślę, że jeśli Donald Tusk realnie pojawi się w polskiej polityce i przypomni o sobie, jego notowania spadną – dodał Sasin.

źródło:
Zobacz więcej