RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Najbardziej wpływowi Polacy. Ranking otwiera Kaczyński; Schetyna blisko Dody

Ranking otwiera prezes PiS i Olga Tokarczuk  (fot. PAP/Jacek Bednarczyk/PAP/Darek Delmanowicz)
Ranking otwiera prezes PiS i Olga Tokarczuk (fot. PAP/Jacek Bednarczyk/PAP/Darek Delmanowicz)

Tygodnik „Wprost” opublikował ranking najbardziej wpływowych Polek i Polaków. Na pierwszym miejscu znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński, na drugim – noblistka Olga Tokarczuk, na trzecim – premier Mateusz Morawiecki.

Śpiewak: Liczę, że Bodnar odniesie się do ataków sądów na wolność słowa

„Dlaczego znajduje Pan czas na zabieranie publicznie głosu w tysiącach spraw, ale akurat w tym, co robią sądy w zakresie wolności słowa nie robi...

zobacz więcej

Za najbardziej wpływowego Polaka gazeta uznała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. „Kaczyński wie, że w polityce najważniejsze jest, by utrzymać podmiotowość i lojalność własnego kręgu. Dzięki temu przetrwał trudne lata” – napisano.

Drugie miejsce w rankingu zajęła noblistka Olga Tokarczuk, która „przez dekady będzie królowała naszej literaturze”. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Morawieckiemu, którego „prezes Kaczyński namaścił powtórnie na premiera”.

W pierwszej dziesiątce rankingu znaleźli się kolejno: Donald Tusk, Tomasz i Marek Sekielscy, Jacek Kurski, Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Duda, ojciec Tadeusz Rydzyk oraz Dawid Podsiadło i Taco Hemingway.

Na 11. miejscu „Wprost” wymienia Zbigniewa Ziobrę, na 14. – Mariana Banasia. Grzegorz Schetyna został umieszczony na 19. miejscu, Danuta Holecka – na 20., Robert Lewandowski na 21., Adrian Zandberg – 23., Dorota „Doda” Rabczewska-Stępień – na 24., a abp Marek Jędraszewski – na 25.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej