Świetny występ Polaków na Wojskowych Igrzyskach Sportowych

Biało-Czerwoni przywiozą do Polski 60 medali: 11 złotych, 15 srebrnych i 34 brązowe (fot. VCG/VCG via Getty Images)

W chińskim Wuhan zakończyły się 7. Wojskowe Igrzyska Sportowe. Biało-czerwoni zdobyli 60 medali, dzięki czemu zajęli 5. miejsce w klasyfikacji medalowej. – Ten moment, kiedy flaga wznosiła się do góry i rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego, to na pewno zostanie do końca życia – mówił, tuż po odebraniu złotego medalu, maratończyk Mariusz Giżyński.

Wygrała Olimpiadę, na medal czekała siedem lat. Anita Włodarczyk odebrała złoto z igrzysk w Londynie

W Teatrze Wielkim odbyła się, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, gala z okazji stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Punktem kulminacyjnym...

Biało-Czerwoni przywiozą do Polski 60 medali: 11 złotych, 15 srebrnych i 34 brązowe.

Najwięcej krążków (16) zdobyli lekkoatleci. Złote medale zdobyli m.in. Paweł Wojciechowski (skok o tyczce), Wojciech Nowicki (rzut młotem) i Paulina Guba (pchnięcie kulą).

W niedzielę, na zakończenie sportowej rywalizacji, Polacy zdobyli dwa krążki. W maratonie złoty medal zdobyli mężczyźni, srebrny – kobiety.

– Ten moment, kiedy flaga wznosiła się do góry i rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego, to na pewno zostanie do końca życia – mówił tuż po ceremonii medalowej maratończyk Mariusz Giżyński.

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek i świętowanie, jednak jak zapewniają Biało-Czerwoni, „na razie spokojnie, w swoim towarzystwie”. – Zagraliśmy sobie w karty, powspominaliśmy co się działo – powiedział Henryk Szost.

Podczas Wojskowych Igrzysk Sportowych nie obyło się niestety bez skandali. W biegu na orientację oszukiwali chińczycy, którzy korzystali z niedozwolonych wskazówek – zdyskwalifikowano czterech zawodników.

W Wuhan sklasyfikowano 66 reprezentacji narodowych, a klasyfikację medalową wygrali reprezentanci gospodarzy. Drugie miejsce przypadło Rosji, a na najniższym stopniu podium znaleźli się Brazylijczycy.