RAPORT

Pogarda

Robot w Ostródzie zadzwoni i odbierze telefony od pacjentów

Program komputerowy ma powstać specjalnie na potrzeby szpitala (fot. Shutterstock/sdecoret)
Program komputerowy ma powstać specjalnie na potrzeby szpitala (fot. Shutterstock/sdecoret)

Najnowsze

Popularne

Robot będzie dzwonić i odbierać telefony od pacjentów szpitala w Ostródzie. W połowie przyszłego roku voicebot, czyli program komputerowy, który porozumiewa się z użytkownikiem za pomocą głosu, będzie działać w rejestracji tej placówki.

Robot, który pomoże przy operacjach. Nowy nabytek Szpitala Uniwersyteckiego

Szpital Uniwersytecki w Krakowie jako pierwszy ośrodek w Polsce będzie miał robota neurochirurgicznego Rosa. Popularne w USA urządzenie trafi do...

zobacz więcej

Janusz Boniecki, prezes szpitala w Ostródzie nie ukrywa, że teraz pacjenci mają duży problem, by dodzwonić się do rejestracji. Dlatego telefony ma odbierać voicebot, czyli sztuczna inteligencja. Będzie też dzwonić, by przypomnieć o zaplanowanej wizycie.

Program komputerowy ma powstać specjalnie na potrzeby tego szpitala. Dyrekcja przygotowuje przetarg na drugi etap informatyzacji placówki. W efekcie ma powstać program komputerowy, który wygeneruje odpowiedzi na najbardziej popularne pytania pacjentów.

Boniecki nie ma wątpliwości, że za kilka lat sztuczna inteligencja zacznie się pojawiać w medycynie, w kolejnych obszarach.

– Dyrektorzy szpitali boją się takich nowinek, bo informatyzacja jest pod największym nadzorem Centralnego Biura Antykorupcyjnego – mówi Boniecki.

– Algorytm, analizując dane dotyczące szpitala, będzie podpowiadał, jak nim zarządzać i optymalizować wydatki. Ta technologia może też wspierać lekarzy przy stawianiu diagnozy, ale do tego potrzebna jest zmiana przepisów – dodaje.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej