RAPORT

Kampania 2020

Rzecznik rządu komentuje spekulacje na temat przywrócenia resortu Skarbu Państwa

Rozważamy możliwość przywrócenia ministerstwa czy innego sposobu zarządzania zasobem państwowym, w tym spółkami Skarbu Państwa – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. W TVP1 rzecznik rządu był pytany m.in. o skład przyszłego rządu oraz o spekulacje, że szefem nowego resortu miałby zostać wicepremier Jacek Sasin.

„PiS mobilizuje się z liderem, a PO – przeciwko swojemu”

To sytuacja bezprecedensowa; dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość na wyjazdowym posiedzeniu klubu mobilizuje się ze swoim liderem, a Platformy...

zobacz więcej

– Faktycznie rozważamy możliwość przywrócenia resortu, czy innego sposobu zarządzania spółkami Skarbu Państwa, w ogóle zasobem państwowym. Jednym z wariantów jest możliwość przywrócenia tego resortu, ale to jest na etapie analiz, takiego wariantu faktycznie nie wykluczamy – powiedział Müller.

Dopytywany o personalia, podkreślił, że nie ma jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć.

Pytany o skład nowego rządu Müller podkreślił, że już przed wyborami było jasne, że w razie wygranej PiS premierem zostanie Mateusz Morawiecki, potrzebne jest jeszcze oficjalne zatwierdzenie jego kandydatury przez Komitet Polityczny PiS.

Rzecznik rządu dodał, że z poznaniem pełnego składu gabinetu musimy wstrzymać się „mniej więcej” do czasu pierwszego posiedzenia nowego Sejmu, które odbędzie się 12 listopada.

– Faktycznie już pewne ustalenia zapadły, ale nie na wszystkich stanowiskach, w związku z tym, chcemy to raczej ogłosić kompleksowo niż wyrywkowo – powiedział Müller.

Pytany, czy na dotychczasowych stanowiskach pozostaną ministrowie obrony i spraw wewnętrznych – Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński, odparł, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale są to bardzo dobrzy ministrowie i mają wysokie oceny.

Znaczył, że w najbliższym czasie będzie podpisywana umowa koalicyjna między PiS oraz Solidarną Polską i Porozumieniem. Mówił, że te dwa ostatnie ugrupowania miały w kończącej się kadencji po dwóch ministrów konstytucyjnych.

– Myślę, że podobny wariant będzie teraz też możliwy – wskazał Müller.

źródło:
Zobacz więcej